Jarné úspechy SZUŠ Múza

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 16. 05. 2019
  • Napísal: Mgr. Viera Petrovčinová
58599067

Jarný čas v súkromnej umeleckej škole Múza priniesol svoje bohaté ovocie aj v mesiaci apríl a začiatkom mája. Už prvý aprílový víkend cestovali naši tanečníci do Levíc na celoslovenskú tanečnú súťaž Showtime, kde si vytancovali štyrikrát prvé miesto, jedno druhé a jedno tretie miesto. 

Tradične patril 8. apríl Dňu Rómov a v rámci projektu koordinovaného ÚPSVaR v Humennom náš literárno – dramatický odbor účinkoval v kultúrnom programe v Centre voľného času Dúha. Zaujímavé a na zamyslenie scénky pripravila pani učiteľka Mgr. Jana Majcherová.

O deň neskôr sa naši hudobníci: kapela M-band a sólisti zúčastnili celoslovenskej súťaže Zemplín pop v Michalovciach. Aj keď kapela funguje sotva polroka, za svoju usilovnosť získala v kategórii do 15 rokov krásne strieborné pásmo. Pre nás všetkých – ozaj úspech! Nielen pedagógom, ktorí pripravujú žiakov (Dávidovi Procovi DiS.art., Milošovi Sedláčkovi DiS.art., Nadežde Spišákovej DiS.art.) patrí vďaka, ale predovšetkým výborným aranžmánom Mgr. Vieri Petrovčinovej, ktorá „šije“ piesne a skladby na mieru pre naše mladé a húževnaté talenty. Podobne i na sólistov sme hrdí! Do 11 rokov si zlaté pásmo vyspievali Lorena Čalfová a Lenka Sudzinová.  Dve strieborné ceny získali v kategórii do 15 rokov Nina Kopčová a Michaela Balážová a bronz si odniesla Alžbeta Dirbáková. Spevácke zastúpenie sme mali aj v kategórii do dvadsať rokov, v ktorej Rebecca Ficková a Jana Javorská získali ocenenie v striebornom pásme. Spevákom sa darilo nielen v sólovom speve, ale aj na krajskom kole detských speváckych zborov vo Vranove nad Topľou. Spevácky zbor Lienka si z Vranova odniesol zlaté pásmo a postup na celoslovenskú súťaž Mládež spieva v Prievidzi, ktorá sa uskutoční koncom mája.

Koncom apríla vycestovali speváci do Prešova na súťaž Prešovský zlatý kľúčik. Okrem úspechu v Michalovciach tak druhý krát potvrdili svoje víťazstvo. Speváčky sa  nedali zahanbiť, dôkazom čoho bola opäť zlatom ocenená Lorena Čalfová. Bronzové priečky si vo svojich kategóriách vyspievali Lenka Sudzinová, Michaela Balážová. V jednotlivých kategóriách boli bronzom ocenené duá v podaní Niny& Evy Peračkových a Alžbety Dirbákovej & Michaely  Balážovej. Z čestných uznaní sa potešili aj sestry Kalaninové a Nina Kopčová. Speváčky okrem sóla výborne reprezentovali školu v komornom zoskupení Young Voices. Hoci táto kategória bola novinkou a nemala presné pravidlá, dievčatá boli dôstojnými súperkami a získali bronz. O zaujímavý repertoár, zvyšujúcu sa úroveň speváckeho oddelenia a na  radosti zo spevu študentov sa podpisuje Mgr. Zuzana Dirbáková.

56990175

Tradíciou – už 12 rokov - je organizovanie sprievodného programu ku  Dňu narcisov, v rámci ktorého sa uskutočnil dopoludňajší promenádny koncert hudobníkov ako aj tanečníkov v spolupráci so základnými školami v našom meste dňa 11.apríla. Súčasťou našich aktivít tohto dňa bol aj koncert v kaštieli v spolupráci s Vihorlatským múzeom, OZ Podvihorlatská paleta. Hudobným programom sme potešili hostí z Maďarska a Poľska, ktorí otvárali vernisáž Nech kvitnú kvety nádeje v MsKS v Humennom, členov Spoločnosti klinickej onkológie a samozrejme rodičov.

V sobotu 13. apríla sme sa už siedmykrát zhostili úlohy organizátorov súťaže Humenné – srdcom -  pohybom, celoslovenskej tanečnej súťaže o pohár primátora mesta Humenné, ktorý aj odovzdal cenu laureátovi súťaže SZUŠ VIVA Košice. Náš súbor PAVESA získal štyri zlaté, tri strieborné a jedno bronzové pásmo. Za úspech vďačíme pani učiteľke Oľge Minčičovej DiS.art.

Súťažnú prehliadku Prešovského a Košického kraja absolvovali aj žiaci dychového oddelenia pod vedením pána učiteľa Miloša Sedláčka DiS.art. Peter Bilšák svojou hrou na saxofóne nadchol porotu a získal zlaté pásmo a Michaela Blahová s priečnou flautou bola ocenená v bronzovom pásme. V máji dychári pokračovali v súťažných aktivitách. Zúčastnili sa 10.ročníka celoštátnej súťaže v hre na saxofón v Starej Ľubovni. Školu reprezentovali žiačky Sofia Gajdošová, ktorá získala zlato a cenu primátora za najlepší interpretačný výkon povinnej skladby. Krásny bronz si domov priniesla Simona Surgentová.

Mesiac apríl sme končili koncertom a výstavou v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom - Nálady jari. Napriek tomu, že počasie nám vôbec neprialo, naši účinkujúci sa nedali odradiť a divákom tak ponúkli rôznorodosť ako sa patrí. Koncert bol bilanciou a prezentáciou doterajších najlepších súťažných úspechov ako aj osobných úspechov, pretože náš nadaný klavirista Jozef Sklenčár bol prijatý na konzervatórium v Košiciach. 

Rýchlosť s akou sa míňali aprílové dni sme sa prehupli do mája a ďalších plánovaných aktivít. Detský zbor LIENKA a komorný zbor Young Voices sa 4. mája predstavili košickému publiku na nesúťažnej prehliadke detských speváckych zborov „Adamcové dni“.  Nasledujúci víkend koncertovali vo Svidníku na prvom ročníku Svidníckych zborových dňoch. 

 

Výpočet koncertov a súťaží sa ešte zďaleka nekončí a naši žiaci sa do konca roka nudiť  nebudú. Pripravujeme ďalšie vystúpenia a koncerty, keďže našou snahou je vytvárať možnosti a príležitosti, kde si naše talenty budú môcť overiť a zdokonaľovať svoje zručnosti. Vystúpenia naplnené emóciami v nás dlho zostávajú, prinášajú radosť nielen žiakom, ale aj pedagógom a rodičom, ktorí s nami zdieľajú naše „výpravy“, koncerty a ktorí nás podporujú a fandia nám, pretože to všetko má zmysel.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Rozdelenie financií pre športové kluby na rok 2020

02.07.2020 / Samospráva

Rozdelenie financií pre športové kluby na rok 2020

Mesto Humenné podporuje rozvoj športu v meste dvoma formami – priamou a nepriamou finančnou dotáciou. Z rozpočtu mesta poskytuje priamu...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

02.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

29.06.2020 / Život

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

Humenné sa ľuďom v prvej línii poďakuje divadlom. Pomoc pri zvládnutí situácie spojenej s pandémiou nového koronavírusu odmení mesto Humenné...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

29.06.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 27. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

28.06.2020 / Šport

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

Vo veku 40 rokov zomrel bývalý slovenský futbalový reprezentant Marián Čišovský. Od roku 2014 bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS),...

Čítať viac