ZŠ Jána Švermu zorganizovala pre svojich žiakov lyžiarsky výcvik!

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 31. 01. 2019
  • Napísal: Mgr. Iveta Belejová
IMG_1180

Ideálne snehové podmienky využila Základná škola Jána Švermu v Humennom a zorganizovala lyžiarsky výcvik pre žiakov 3. a 4. ročníka.

Bohatá snehová nádielka a akurátne mínusové teploty vytvorili pre 50 tretiakov a štvrtákov priam lyžiarsku idylku. V týždni od 14. 1. – 18. 1. 2019 žiaci denne dochádzali autobusom na SKI Zámutov. Päť pedagogických zamestnancov a zopár rodičov denne od 9:00 do 13:00 hod. pomáhalo žiakom odhaliť kúzlo lyžiarskeho športu. 

Svah priam stvorený pre lyžiarskych začiatočníkov umožnil asi tridsiatim deťom prekonať počiatočný strach a postupne začať skutočne lyžovať. Krôčik po krôčiku zvládali úplné začiatky. Veď aj nosenie si lyží a palíc, samotný postoj na lyžiach, či základný zjazdový pohyb je pre úplného začiatočníka skutočným dobrodružstvom. Žiaci však boli veľmi učenliví a už zakrátko zvládali nielen výstupy a obraty na svahu či  zjazd šikmo svahom, odšľapávanie, oblúk znožmo ku svahu, ale zvládli aj brzdenie v obojstrannom prívrate, pluhové aj krátke oblúky a tiež jednoduchý slalom. Zdatnejší lyžiari si lyžiarsky vlek už skutočne vychutnávali. Zvládali už aj oblúk znožný zvýšením a znížením, oblúk z odšliapnutia či oblúk v nerovnom teréne. Nerobili im žiadne problémy ani zmeny smeru ľubovoľným spôsobom a brzdenie zjazdu v obojstrannom prívrate.

IMG 20190117 110034

Aké by to bolo lyžovanie, keby si posledný deň výcviku malí lyžiari nezmerali svoje sily priamo na slalomových pretekoch! Štípajúci mrázik, zubaté slniečko a burácajúca atmosféra vytvárali podmienky ako na skutočných pretekoch! Či aj z týchto našich malých talentov vzíde budúca Petra Vlhová či Adam Žampa, to ukáže čas. Dôležité je však to, že si žiaci okrem osvedčenia o absolvovaní výcviku s ich vlastným časom v slalome, posledný deň odnášali aj množstvo nezabudnuteľných zážitkov a krásnych spomienok. Pedagógov i rodičov nesmierne teší, že sa im podarilo u žiakov dosiahnuť optimálny stupeň telesnej zdatnosti a výkonnosti, vzbudiť u nich záujem o tento šport a tým napomôcť ich zdravému vývinu. 

Základná škola Jána Švermu chce týmto poďakovať rodičom, ktorí si aj napriek svojej zaneprázdnenosti našli čas a boli veľmi nápomocní. Poďakovanie patrí aj pedagógom, ktorí trpezlivo a vždy s úsmevom povzbudzovali svojich zverencov do lepších výkonov. A v neposlednom rade aj samotným žiakom, ktorí dokázali prekonať samých seba. Decká, ste perfektné!

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Keď Ti život predkladá dôvody na plač, ukáž mu, že máš tisíc a jeden dôvod na smiech.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac