ZŠ Jána Švermu zorganizovala pre svojich žiakov lyžiarsky výcvik!

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 31. 01. 2019
  • Napísal: Mgr. Iveta Belejová
IMG_1180

Ideálne snehové podmienky využila Základná škola Jána Švermu v Humennom a zorganizovala lyžiarsky výcvik pre žiakov 3. a 4. ročníka.

Bohatá snehová nádielka a akurátne mínusové teploty vytvorili pre 50 tretiakov a štvrtákov priam lyžiarsku idylku. V týždni od 14. 1. – 18. 1. 2019 žiaci denne dochádzali autobusom na SKI Zámutov. Päť pedagogických zamestnancov a zopár rodičov denne od 9:00 do 13:00 hod. pomáhalo žiakom odhaliť kúzlo lyžiarskeho športu. 

Svah priam stvorený pre lyžiarskych začiatočníkov umožnil asi tridsiatim deťom prekonať počiatočný strach a postupne začať skutočne lyžovať. Krôčik po krôčiku zvládali úplné začiatky. Veď aj nosenie si lyží a palíc, samotný postoj na lyžiach, či základný zjazdový pohyb je pre úplného začiatočníka skutočným dobrodružstvom. Žiaci však boli veľmi učenliví a už zakrátko zvládali nielen výstupy a obraty na svahu či  zjazd šikmo svahom, odšľapávanie, oblúk znožmo ku svahu, ale zvládli aj brzdenie v obojstrannom prívrate, pluhové aj krátke oblúky a tiež jednoduchý slalom. Zdatnejší lyžiari si lyžiarsky vlek už skutočne vychutnávali. Zvládali už aj oblúk znožný zvýšením a znížením, oblúk z odšliapnutia či oblúk v nerovnom teréne. Nerobili im žiadne problémy ani zmeny smeru ľubovoľným spôsobom a brzdenie zjazdu v obojstrannom prívrate.

IMG 20190117 110034

Aké by to bolo lyžovanie, keby si posledný deň výcviku malí lyžiari nezmerali svoje sily priamo na slalomových pretekoch! Štípajúci mrázik, zubaté slniečko a burácajúca atmosféra vytvárali podmienky ako na skutočných pretekoch! Či aj z týchto našich malých talentov vzíde budúca Petra Vlhová či Adam Žampa, to ukáže čas. Dôležité je však to, že si žiaci okrem osvedčenia o absolvovaní výcviku s ich vlastným časom v slalome, posledný deň odnášali aj množstvo nezabudnuteľných zážitkov a krásnych spomienok. Pedagógov i rodičov nesmierne teší, že sa im podarilo u žiakov dosiahnuť optimálny stupeň telesnej zdatnosti a výkonnosti, vzbudiť u nich záujem o tento šport a tým napomôcť ich zdravému vývinu. 

Základná škola Jána Švermu chce týmto poďakovať rodičom, ktorí si aj napriek svojej zaneprázdnenosti našli čas a boli veľmi nápomocní. Poďakovanie patrí aj pedagógom, ktorí trpezlivo a vždy s úsmevom povzbudzovali svojich zverencov do lepších výkonov. A v neposlednom rade aj samotným žiakom, ktorí dokázali prekonať samých seba. Decká, ste perfektné!

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac