ZŠ Jána Švermu zorganizovala pre svojich žiakov lyžiarsky výcvik!

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 31. 01. 2019
  • Napísal: Mgr. Iveta Belejová
IMG_1180

Ideálne snehové podmienky využila Základná škola Jána Švermu v Humennom a zorganizovala lyžiarsky výcvik pre žiakov 3. a 4. ročníka.

Bohatá snehová nádielka a akurátne mínusové teploty vytvorili pre 50 tretiakov a štvrtákov priam lyžiarsku idylku. V týždni od 14. 1. – 18. 1. 2019 žiaci denne dochádzali autobusom na SKI Zámutov. Päť pedagogických zamestnancov a zopár rodičov denne od 9:00 do 13:00 hod. pomáhalo žiakom odhaliť kúzlo lyžiarskeho športu. 

Svah priam stvorený pre lyžiarskych začiatočníkov umožnil asi tridsiatim deťom prekonať počiatočný strach a postupne začať skutočne lyžovať. Krôčik po krôčiku zvládali úplné začiatky. Veď aj nosenie si lyží a palíc, samotný postoj na lyžiach, či základný zjazdový pohyb je pre úplného začiatočníka skutočným dobrodružstvom. Žiaci však boli veľmi učenliví a už zakrátko zvládali nielen výstupy a obraty na svahu či  zjazd šikmo svahom, odšľapávanie, oblúk znožmo ku svahu, ale zvládli aj brzdenie v obojstrannom prívrate, pluhové aj krátke oblúky a tiež jednoduchý slalom. Zdatnejší lyžiari si lyžiarsky vlek už skutočne vychutnávali. Zvládali už aj oblúk znožný zvýšením a znížením, oblúk z odšliapnutia či oblúk v nerovnom teréne. Nerobili im žiadne problémy ani zmeny smeru ľubovoľným spôsobom a brzdenie zjazdu v obojstrannom prívrate.

IMG 20190117 110034

Aké by to bolo lyžovanie, keby si posledný deň výcviku malí lyžiari nezmerali svoje sily priamo na slalomových pretekoch! Štípajúci mrázik, zubaté slniečko a burácajúca atmosféra vytvárali podmienky ako na skutočných pretekoch! Či aj z týchto našich malých talentov vzíde budúca Petra Vlhová či Adam Žampa, to ukáže čas. Dôležité je však to, že si žiaci okrem osvedčenia o absolvovaní výcviku s ich vlastným časom v slalome, posledný deň odnášali aj množstvo nezabudnuteľných zážitkov a krásnych spomienok. Pedagógov i rodičov nesmierne teší, že sa im podarilo u žiakov dosiahnuť optimálny stupeň telesnej zdatnosti a výkonnosti, vzbudiť u nich záujem o tento šport a tým napomôcť ich zdravému vývinu. 

Základná škola Jána Švermu chce týmto poďakovať rodičom, ktorí si aj napriek svojej zaneprázdnenosti našli čas a boli veľmi nápomocní. Poďakovanie patrí aj pedagógom, ktorí trpezlivo a vždy s úsmevom povzbudzovali svojich zverencov do lepších výkonov. A v neposlednom rade aj samotným žiakom, ktorí dokázali prekonať samých seba. Decká, ste perfektné!

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

09.07.2019 / Život

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

Leto a prázdniny sú už v plnom prúde, a tak sme pre vás pripravili výber tých najlepších miest na kúpanie...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

08.07.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 28. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach pre ZŠ Pugačevova

05.07.2019 / Školy

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach  pre ZŠ Pugačevova

Bežnou súčasťou života na ZŠ Pugačevova v Humennom je zapájanie sa do rôznych súťaží, obzvlášť predmetových olympiád. V školskom roku 2018/2019 sa...

Čítať viac

Práca, brigáda Humenné a okolie

03.07.2019 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

02.07.2019 / Kultúra

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

Spájať slávny film „Obchod na korze“ s Humenným nebýva zvykom. Je to však trocha nespravodlivé, pretože humenský rodák Ladislav Grosman...

Čítať viac