Žiaci na OA v Humennom si priblížili, ako funguje Európsky parlament

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 02. 12. 2018
  • Napísal: Júlia Smolková, II. A, OA Humenné
2018-12-euroscola06

Vo štvrtok 22. novembra 2018 sme na Obchodnej akadémii v Humennom usporiadali podujatie s cieľom získať nové informácie a diskutovať o Európskej únii, Európskom parlamente (EP) a o voľbách do Európskeho parlamentu. Naša škola sa prostredníctvom tejto akcie rozhodla tohto roku prvýkrát zapojiť do programu Euroscola 2019.

Podujatia sa zúčastnili vybraní žiaci našej školy. Prezentáciou o Európskom parlamente sme otvorili toto jedinečné podujatie. Získali sme mnoho vedomostí o práci a organizácii EP, aké má právomoci a postupy, ako prebieha plenárne zasadnutie a veľa ďalších informácií. Kvízom sme si overili nadobudnuté poznatky o Európskom parlamente. Vyberali sme si z množstva okruhov a pod každým okruhom sa skrývala neľahká otázka.

Po dobrom pocite zo správne zodpovedaných otázok sme netrpezlivo čakali na spojenie s europoslancom p. Vladimírom Maňkom. Ohlásil sa nám priamo zo Štrasburgu prostredníctvom Skypu. Rozprával veľmi pútavo ako to v parlamente funguje, jeho úspechy, aké problémy momentálne trápia EP a ako ich plánujú europoslanci v najbližšej dobe riešiť. Na konci rozhovoru nám poskytol priestor na otázky, ktoré nás trápili. Náš záujem ho potešil a naše otázky označil ako vysoko kvalifikované.

2018-12-euroscola06

Po rozlúčení sa s europoslancom, sme predstavili projekty na tému „Tentoraz idem voliť“, ktoré sme si poctivo vytvorili. Simulovali sme predvolebnú kampaň do EP a cieľom bolo presvedčiť občanov, prečo ísť voliť. Fingovanou predvolebnou kampaňou sme ľudí získavali predvolebnými plagátmi, letákmi, živými bilboardami.

V ďalšej časti sme si pripravili diskusiu s akože kandidátom na europoslanca, ktorý odpovedal na otázky týkajúce sa jeho kandidatúry a diskutoval s potenciálnymi voličmi. Celé podujatie sme zakončili krátkym dotazníkom, v ktorom sme vyjadrili svoje dojmy, pocity a názory na túto skvelú akciu.

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac