Žiaci na OA v Humennom si priblížili, ako funguje Európsky parlament

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 02. 12. 2018
  • Napísal: Júlia Smolková, II. A, OA Humenné
2018-12-euroscola06

Vo štvrtok 22. novembra 2018 sme na Obchodnej akadémii v Humennom usporiadali podujatie s cieľom získať nové informácie a diskutovať o Európskej únii, Európskom parlamente (EP) a o voľbách do Európskeho parlamentu. Naša škola sa prostredníctvom tejto akcie rozhodla tohto roku prvýkrát zapojiť do programu Euroscola 2019.

Podujatia sa zúčastnili vybraní žiaci našej školy. Prezentáciou o Európskom parlamente sme otvorili toto jedinečné podujatie. Získali sme mnoho vedomostí o práci a organizácii EP, aké má právomoci a postupy, ako prebieha plenárne zasadnutie a veľa ďalších informácií. Kvízom sme si overili nadobudnuté poznatky o Európskom parlamente. Vyberali sme si z množstva okruhov a pod každým okruhom sa skrývala neľahká otázka.

Po dobrom pocite zo správne zodpovedaných otázok sme netrpezlivo čakali na spojenie s europoslancom p. Vladimírom Maňkom. Ohlásil sa nám priamo zo Štrasburgu prostredníctvom Skypu. Rozprával veľmi pútavo ako to v parlamente funguje, jeho úspechy, aké problémy momentálne trápia EP a ako ich plánujú europoslanci v najbližšej dobe riešiť. Na konci rozhovoru nám poskytol priestor na otázky, ktoré nás trápili. Náš záujem ho potešil a naše otázky označil ako vysoko kvalifikované.

2018-12-euroscola06

Po rozlúčení sa s europoslancom, sme predstavili projekty na tému „Tentoraz idem voliť“, ktoré sme si poctivo vytvorili. Simulovali sme predvolebnú kampaň do EP a cieľom bolo presvedčiť občanov, prečo ísť voliť. Fingovanou predvolebnou kampaňou sme ľudí získavali predvolebnými plagátmi, letákmi, živými bilboardami.

V ďalšej časti sme si pripravili diskusiu s akože kandidátom na europoslanca, ktorý odpovedal na otázky týkajúce sa jeho kandidatúry a diskutoval s potenciálnymi voličmi. Celé podujatie sme zakončili krátkym dotazníkom, v ktorom sme vyjadrili svoje dojmy, pocity a názory na túto skvelú akciu.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

09.07.2019 / Život

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

Leto a prázdniny sú už v plnom prúde, a tak sme pre vás pripravili výber tých najlepších miest na kúpanie...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

08.07.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 28. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach pre ZŠ Pugačevova

05.07.2019 / Školy

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach  pre ZŠ Pugačevova

Bežnou súčasťou života na ZŠ Pugačevova v Humennom je zapájanie sa do rôznych súťaží, obzvlášť predmetových olympiád. V školskom roku 2018/2019 sa...

Čítať viac

Práca, brigáda Humenné a okolie

03.07.2019 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

02.07.2019 / Kultúra

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

Spájať slávny film „Obchod na korze“ s Humenným nebýva zvykom. Je to však trocha nespravodlivé, pretože humenský rodák Ladislav Grosman...

Čítať viac