Žiaci na OA v Humennom si priblížili, ako funguje Európsky parlament

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 02. 12. 2018
  • Napísal: Júlia Smolková, II. A, OA Humenné
2018-12-euroscola06

Vo štvrtok 22. novembra 2018 sme na Obchodnej akadémii v Humennom usporiadali podujatie s cieľom získať nové informácie a diskutovať o Európskej únii, Európskom parlamente (EP) a o voľbách do Európskeho parlamentu. Naša škola sa prostredníctvom tejto akcie rozhodla tohto roku prvýkrát zapojiť do programu Euroscola 2019.

Podujatia sa zúčastnili vybraní žiaci našej školy. Prezentáciou o Európskom parlamente sme otvorili toto jedinečné podujatie. Získali sme mnoho vedomostí o práci a organizácii EP, aké má právomoci a postupy, ako prebieha plenárne zasadnutie a veľa ďalších informácií. Kvízom sme si overili nadobudnuté poznatky o Európskom parlamente. Vyberali sme si z množstva okruhov a pod každým okruhom sa skrývala neľahká otázka.

Po dobrom pocite zo správne zodpovedaných otázok sme netrpezlivo čakali na spojenie s europoslancom p. Vladimírom Maňkom. Ohlásil sa nám priamo zo Štrasburgu prostredníctvom Skypu. Rozprával veľmi pútavo ako to v parlamente funguje, jeho úspechy, aké problémy momentálne trápia EP a ako ich plánujú europoslanci v najbližšej dobe riešiť. Na konci rozhovoru nám poskytol priestor na otázky, ktoré nás trápili. Náš záujem ho potešil a naše otázky označil ako vysoko kvalifikované.

2018-12-euroscola06

Po rozlúčení sa s europoslancom, sme predstavili projekty na tému „Tentoraz idem voliť“, ktoré sme si poctivo vytvorili. Simulovali sme predvolebnú kampaň do EP a cieľom bolo presvedčiť občanov, prečo ísť voliť. Fingovanou predvolebnou kampaňou sme ľudí získavali predvolebnými plagátmi, letákmi, živými bilboardami.

V ďalšej časti sme si pripravili diskusiu s akože kandidátom na europoslanca, ktorý odpovedal na otázky týkajúce sa jeho kandidatúry a diskutoval s potenciálnymi voličmi. Celé podujatie sme zakončili krátkym dotazníkom, v ktorom sme vyjadrili svoje dojmy, pocity a názory na túto skvelú akciu.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac