Žiaci na OA v Humennom si priblížili, ako funguje Európsky parlament

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 02. 12. 2018
  • Napísal: Júlia Smolková, II. A, OA Humenné
2018-12-euroscola06

Vo štvrtok 22. novembra 2018 sme na Obchodnej akadémii v Humennom usporiadali podujatie s cieľom získať nové informácie a diskutovať o Európskej únii, Európskom parlamente (EP) a o voľbách do Európskeho parlamentu. Naša škola sa prostredníctvom tejto akcie rozhodla tohto roku prvýkrát zapojiť do programu Euroscola 2019.

Podujatia sa zúčastnili vybraní žiaci našej školy. Prezentáciou o Európskom parlamente sme otvorili toto jedinečné podujatie. Získali sme mnoho vedomostí o práci a organizácii EP, aké má právomoci a postupy, ako prebieha plenárne zasadnutie a veľa ďalších informácií. Kvízom sme si overili nadobudnuté poznatky o Európskom parlamente. Vyberali sme si z množstva okruhov a pod každým okruhom sa skrývala neľahká otázka.

Po dobrom pocite zo správne zodpovedaných otázok sme netrpezlivo čakali na spojenie s europoslancom p. Vladimírom Maňkom. Ohlásil sa nám priamo zo Štrasburgu prostredníctvom Skypu. Rozprával veľmi pútavo ako to v parlamente funguje, jeho úspechy, aké problémy momentálne trápia EP a ako ich plánujú europoslanci v najbližšej dobe riešiť. Na konci rozhovoru nám poskytol priestor na otázky, ktoré nás trápili. Náš záujem ho potešil a naše otázky označil ako vysoko kvalifikované.

2018-12-euroscola06

Po rozlúčení sa s europoslancom, sme predstavili projekty na tému „Tentoraz idem voliť“, ktoré sme si poctivo vytvorili. Simulovali sme predvolebnú kampaň do EP a cieľom bolo presvedčiť občanov, prečo ísť voliť. Fingovanou predvolebnou kampaňou sme ľudí získavali predvolebnými plagátmi, letákmi, živými bilboardami.

V ďalšej časti sme si pripravili diskusiu s akože kandidátom na europoslanca, ktorý odpovedal na otázky týkajúce sa jeho kandidatúry a diskutoval s potenciálnymi voličmi. Celé podujatie sme zakončili krátkym dotazníkom, v ktorom sme vyjadrili svoje dojmy, pocity a názory na túto skvelú akciu.

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ak chcete vedieť aké ste mali včera myšlienky, všimnite si, ako sa dnes cíti vaše telo.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac