Murári z SOŠ polytechnickej v Humennom vyhrali 1. miesto v súťaží Mladý remeselník

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 30. 11. 2018
  • Napísal: Ing. Anton Bača
2018-11-ziaci05

Budúci murári a stolári z Prešovského a Košického kraja a družobnej školy z poľského Tarnowa si zmerali sily v medzinárodnej súťaži Mladý remeselník 2018/2019. Tá sa uskutočnila v utorok 20.11.2018 na Strednej odbornej škole technickej v Prešove. Po krátkom kultúrnom programe a privítaní hostí otvoril súťaž riaditeľ školy Mgr. Cmar prestrihnutím pásky.

Zúčastnení žiaci z deviatich škôl bojovali v dvojčlenných družstvách v kategórii murár. Ich nadobudnuté vedomosti zo štúdia prešli nielen teoretickou ale aj praktickou skúškou. V praktickej časti mladí murári zhotovovali komín z plných pálených tehál klasického formátu na murovaciu maltu.

Hodnotilo sa dodržiavanie bezpečnosti práce, technologický postup, presnosť, estetika i kvalita vymurovaného komína. Členmi hodnotiacej komisie boli zástupcovia firmy Quick-mix a YTONG.

2018-11-ziaci04

Strednú odbornú školu polytechnickú Humenné reprezentovali žiaci Tomáš Šeteščák a Maroš Sabol zo študijného odboru Operátor stavebnej výroby pre murované konštrukcie. V tohtoročnej súťaži naši žiaci bodovali na najvyšších priečkach. Vo vysokej konkurencii škôl Prešovského a Košického kraja dosiahli najvyššiu métu - prvé miesto. Z rúk riaditeľa školy Mgr. Cmara a vedúceho odboru školstva PSK PaedDr. Furmana si naši žiaci prevzali hodnotné ceny.

"Prvé miesto našim chlapcom zabezpečilo postup na súťaž Skills Slovakia – SUSO stavebných remesiel v Nitre v odbore murár, ktorú vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Tohtoročné prvé miesto v súťaži mladý remeselník nie je jediným víťazstvom našich mladých murárov. Na popredných miestach sa umiestňovali aj v minulých ročníkoch. Tieto umiestnenia svedčia o dôkladnej a kvalitnej práci učiteľov a majstrov odborného výcviku so žiakmi na našej strednej odbornej škole."

2018-11-ziaci05


Takéto súťaže sú atraktívne nielen pre žiakov ale aj pre verejnosť, čím študenti prezentujú remeselnícke povolania, o ktoré je v súčasnej dobe stále väčší a väčší záujem. Rovnako sú pre mladých inšpiráciou na sebe pracovať a zlepšovať sa a mať tak väčšiu šancu uplatnenia sa po skončení štúdia na trhu práce.

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Do Legendária sa môžete zapojiť aj tento rok!

13.08.2019 / Život

Do Legendária sa môžete zapojiť aj tento rok!

LEGENDARIUM je úspešný projekt pre rodiny s deťmi, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Projekt má...

Čítať viac

Rok Oresta Dubaya vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

12.08.2019 / Kultúra

Rok Oresta Dubaya vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

Pri príležitosti 100. výročia narodenia významného výtvarníka a pedagóga, národného umelca Oresta Dubaya, rodáka z obce Veľká Poľana (okres Snina),...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

12.08.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Program osláv DNI MESTA HUMENNÉ 2019

30.07.2019 / Kultúra

Program osláv DNI MESTA HUMENNÉ 2019

V septembri si pripomenieme výročie 702 rokov od prvej písomnej zmienky o našom meste a pri tejto príležitosti sa uskutočnia...

Čítať viac

Tenis: Minich v Žiline víťazne

29.07.2019 / Šport

Tenis: Minich v Žiline víťazne

Tenisový klub Žilina usporiadal v dňoch 20. - 23. júla tenisový turnaj starších žiakov triedy "B" s názvom TK ŽILINA....

Čítať viac