Murári z SOŠ polytechnickej v Humennom vyhrali 1. miesto v súťaží Mladý remeselník

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 30. 11. 2018
  • Napísal: Ing. Anton Bača
2018-11-ziaci05

Budúci murári a stolári z Prešovského a Košického kraja a družobnej školy z poľského Tarnowa si zmerali sily v medzinárodnej súťaži Mladý remeselník 2018/2019. Tá sa uskutočnila v utorok 20.11.2018 na Strednej odbornej škole technickej v Prešove. Po krátkom kultúrnom programe a privítaní hostí otvoril súťaž riaditeľ školy Mgr. Cmar prestrihnutím pásky.

Zúčastnení žiaci z deviatich škôl bojovali v dvojčlenných družstvách v kategórii murár. Ich nadobudnuté vedomosti zo štúdia prešli nielen teoretickou ale aj praktickou skúškou. V praktickej časti mladí murári zhotovovali komín z plných pálených tehál klasického formátu na murovaciu maltu.

Hodnotilo sa dodržiavanie bezpečnosti práce, technologický postup, presnosť, estetika i kvalita vymurovaného komína. Členmi hodnotiacej komisie boli zástupcovia firmy Quick-mix a YTONG.

2018-11-ziaci04

Strednú odbornú školu polytechnickú Humenné reprezentovali žiaci Tomáš Šeteščák a Maroš Sabol zo študijného odboru Operátor stavebnej výroby pre murované konštrukcie. V tohtoročnej súťaži naši žiaci bodovali na najvyšších priečkach. Vo vysokej konkurencii škôl Prešovského a Košického kraja dosiahli najvyššiu métu - prvé miesto. Z rúk riaditeľa školy Mgr. Cmara a vedúceho odboru školstva PSK PaedDr. Furmana si naši žiaci prevzali hodnotné ceny.

"Prvé miesto našim chlapcom zabezpečilo postup na súťaž Skills Slovakia – SUSO stavebných remesiel v Nitre v odbore murár, ktorú vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Tohtoročné prvé miesto v súťaži mladý remeselník nie je jediným víťazstvom našich mladých murárov. Na popredných miestach sa umiestňovali aj v minulých ročníkoch. Tieto umiestnenia svedčia o dôkladnej a kvalitnej práci učiteľov a majstrov odborného výcviku so žiakmi na našej strednej odbornej škole."

2018-11-ziaci05


Takéto súťaže sú atraktívne nielen pre žiakov ale aj pre verejnosť, čím študenti prezentujú remeselnícke povolania, o ktoré je v súčasnej dobe stále väčší a väčší záujem. Rovnako sú pre mladých inšpiráciou na sebe pracovať a zlepšovať sa a mať tak väčšiu šancu uplatnenia sa po skončení štúdia na trhu práce.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac