Murári z SOŠ polytechnickej v Humennom vyhrali 1. miesto v súťaží Mladý remeselník

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 30. 11. 2018
  • Napísal: Ing. Anton Bača
2018-11-ziaci05

Budúci murári a stolári z Prešovského a Košického kraja a družobnej školy z poľského Tarnowa si zmerali sily v medzinárodnej súťaži Mladý remeselník 2018/2019. Tá sa uskutočnila v utorok 20.11.2018 na Strednej odbornej škole technickej v Prešove. Po krátkom kultúrnom programe a privítaní hostí otvoril súťaž riaditeľ školy Mgr. Cmar prestrihnutím pásky.

Zúčastnení žiaci z deviatich škôl bojovali v dvojčlenných družstvách v kategórii murár. Ich nadobudnuté vedomosti zo štúdia prešli nielen teoretickou ale aj praktickou skúškou. V praktickej časti mladí murári zhotovovali komín z plných pálených tehál klasického formátu na murovaciu maltu.

Hodnotilo sa dodržiavanie bezpečnosti práce, technologický postup, presnosť, estetika i kvalita vymurovaného komína. Členmi hodnotiacej komisie boli zástupcovia firmy Quick-mix a YTONG.

2018-11-ziaci04

Strednú odbornú školu polytechnickú Humenné reprezentovali žiaci Tomáš Šeteščák a Maroš Sabol zo študijného odboru Operátor stavebnej výroby pre murované konštrukcie. V tohtoročnej súťaži naši žiaci bodovali na najvyšších priečkach. Vo vysokej konkurencii škôl Prešovského a Košického kraja dosiahli najvyššiu métu - prvé miesto. Z rúk riaditeľa školy Mgr. Cmara a vedúceho odboru školstva PSK PaedDr. Furmana si naši žiaci prevzali hodnotné ceny.

"Prvé miesto našim chlapcom zabezpečilo postup na súťaž Skills Slovakia – SUSO stavebných remesiel v Nitre v odbore murár, ktorú vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Tohtoročné prvé miesto v súťaži mladý remeselník nie je jediným víťazstvom našich mladých murárov. Na popredných miestach sa umiestňovali aj v minulých ročníkoch. Tieto umiestnenia svedčia o dôkladnej a kvalitnej práci učiteľov a majstrov odborného výcviku so žiakmi na našej strednej odbornej škole."

2018-11-ziaci05


Takéto súťaže sú atraktívne nielen pre žiakov ale aj pre verejnosť, čím študenti prezentujú remeselnícke povolania, o ktoré je v súčasnej dobe stále väčší a väčší záujem. Rovnako sú pre mladých inšpiráciou na sebe pracovať a zlepšovať sa a mať tak väčšiu šancu uplatnenia sa po skončení štúdia na trhu práce.

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ak chcete vedieť aké ste mali včera myšlienky, všimnite si, ako sa dnes cíti vaše telo.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac