Žiačky Obchodnej akadémie v Humennom vyhrali 1. miesto v amatérskej súťaži filmovej tvorby "Mladý filmový tvorca"

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 19. 11. 2018
  • Napísal: Laura Šnuriková, II. B Obchodná akadémia Humenné
2018-11-foto04

Dokázali sme to! Áno, práve nám sa to podarilo. 6. 11. 2018 sme s menším šokom, no s obrovskou radosťou prijali oznam s tým, že sme vyhrali prvé miesto v celoslovenskej súťaži amatérskej filmovej tvorby „Mladý filmový tvorca“ a pozvánku zúčastniť sa slávnostného odovzdávania cien v Bratislave. My, štyri dievčatá z Obchodnej akadémie v Humennom.

Neverili sme vlastným ušiam. Plne sme si uvedomovali ako veľa sme dokázali nielen pre seba, ale aj pre školu. Boli sme rady, pretože sme túto súťaž brali seriózne vážne a vložili do nej všetky naše "JA." Všetky veci okolo toho sa rýchlo zbehli. Hneď sme si museli zohnať lístky na vlak, keďže odovzdávanie cien prebiehalo v Bratislave. Všetko ostatné bolo len očakávanie.

2018-11-foto01

2018-11-foto03

"Železničná stanica Bratislava" sme počuli vo štvrtok ráno, keď sme vystúpili na hlavnej stanici. Ospalé, ale plné nadšenia sme o šiestej ráno vyšli do ulíc Bratislavy. Objektívom našich fotoaparátov boli zachytené krásne pamiatky: Prezidentský palác, Bratislavský hrad s jeho úchvatnou barokovou záhradou, Michalská brána, Katedrála sv. Martina, socha Čumila no i socha známeho spisovateľa Pavla Országha Hviezdoslava a mnoho ďalších.

To najdôležitejšie prečo sme cestovali 470 km sa odohrávalo v známej bratislavskej Incheba Expo aréne. Po dlhom doobedí sme stále s úsmevom na tvári stáli pred obrovskou budovou. Vošli sme a boli prekvapené množstvom ľudí. Mladí aj starší. Dnes sa tu konal Veľtrh bibliotéky a pedagogiky. Odovzdávanie cien začínalo o štrnástej hodine, tak sme mali čas prezrieť si, čo veľtrh ponúka. Boli to knihy. Knihy a knihy, na každom kroku, kde ste sa otočili. No pre nás, milovníkov kníh to bol raj. Poobzerali sme si rôzne bestsellery, romány, rozprávkové knihy a hurá na vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien. Do súťaže „Mladý filmový tvorca“ sa mohli zapojiť základné aj stredné školy z celého Slovenska, každý mal svoju vlastnú kategóriu. Prišiel čas odovzdať ceny žiačkam Obchodnej akadémie z Humenného. Odovzdávanie moderovala skvelá herečka Bibiana Ondrejková. Poďakovali sme za ocenenie, usmiali sa do fotoaparátov a rýchlo sme si pozreli výherkyňami čoho sme boli. Čakal na nás poukaz na nákup kníh v hodnote 150 €! Samozrejme diplomy a cena pre školu – kamera GO PRO a poukaz na nákup kníh.

2018-11-foto02

Každá z nás: Eva Zvočová, Laura Šnuriková, Nikola Lukáčová a Natália Bačovčinová na čele s našou skvelou pani učiteľkou Andreou Firdovou sme rady, že táto súťaž nám nepriniesla len uznanie, ale aj možnosť prvýkrát navštíviť naše hlavné mesto.

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ak chcete vedieť aké ste mali včera myšlienky, všimnite si, ako sa dnes cíti vaše telo.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac