Žiačky Obchodnej akadémie v Humennom vyhrali 1. miesto v amatérskej súťaži filmovej tvorby "Mladý filmový tvorca"

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 19. 11. 2018
  • Napísal: Laura Šnuriková, II. B Obchodná akadémia Humenné
2018-11-foto04

Dokázali sme to! Áno, práve nám sa to podarilo. 6. 11. 2018 sme s menším šokom, no s obrovskou radosťou prijali oznam s tým, že sme vyhrali prvé miesto v celoslovenskej súťaži amatérskej filmovej tvorby „Mladý filmový tvorca“ a pozvánku zúčastniť sa slávnostného odovzdávania cien v Bratislave. My, štyri dievčatá z Obchodnej akadémie v Humennom.

Neverili sme vlastným ušiam. Plne sme si uvedomovali ako veľa sme dokázali nielen pre seba, ale aj pre školu. Boli sme rady, pretože sme túto súťaž brali seriózne vážne a vložili do nej všetky naše "JA." Všetky veci okolo toho sa rýchlo zbehli. Hneď sme si museli zohnať lístky na vlak, keďže odovzdávanie cien prebiehalo v Bratislave. Všetko ostatné bolo len očakávanie.

2018-11-foto01

2018-11-foto03

"Železničná stanica Bratislava" sme počuli vo štvrtok ráno, keď sme vystúpili na hlavnej stanici. Ospalé, ale plné nadšenia sme o šiestej ráno vyšli do ulíc Bratislavy. Objektívom našich fotoaparátov boli zachytené krásne pamiatky: Prezidentský palác, Bratislavský hrad s jeho úchvatnou barokovou záhradou, Michalská brána, Katedrála sv. Martina, socha Čumila no i socha známeho spisovateľa Pavla Országha Hviezdoslava a mnoho ďalších.

To najdôležitejšie prečo sme cestovali 470 km sa odohrávalo v známej bratislavskej Incheba Expo aréne. Po dlhom doobedí sme stále s úsmevom na tvári stáli pred obrovskou budovou. Vošli sme a boli prekvapené množstvom ľudí. Mladí aj starší. Dnes sa tu konal Veľtrh bibliotéky a pedagogiky. Odovzdávanie cien začínalo o štrnástej hodine, tak sme mali čas prezrieť si, čo veľtrh ponúka. Boli to knihy. Knihy a knihy, na každom kroku, kde ste sa otočili. No pre nás, milovníkov kníh to bol raj. Poobzerali sme si rôzne bestsellery, romány, rozprávkové knihy a hurá na vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien. Do súťaže „Mladý filmový tvorca“ sa mohli zapojiť základné aj stredné školy z celého Slovenska, každý mal svoju vlastnú kategóriu. Prišiel čas odovzdať ceny žiačkam Obchodnej akadémie z Humenného. Odovzdávanie moderovala skvelá herečka Bibiana Ondrejková. Poďakovali sme za ocenenie, usmiali sa do fotoaparátov a rýchlo sme si pozreli výherkyňami čoho sme boli. Čakal na nás poukaz na nákup kníh v hodnote 150 €! Samozrejme diplomy a cena pre školu – kamera GO PRO a poukaz na nákup kníh.

2018-11-foto02

Každá z nás: Eva Zvočová, Laura Šnuriková, Nikola Lukáčová a Natália Bačovčinová na čele s našou skvelou pani učiteľkou Andreou Firdovou sme rady, že táto súťaž nám nepriniesla len uznanie, ale aj možnosť prvýkrát navštíviť naše hlavné mesto.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac