Žiačky Obchodnej akadémie v Humennom vyhrali 1. miesto v amatérskej súťaži filmovej tvorby "Mladý filmový tvorca"

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 19. 11. 2018
  • Napísal: Laura Šnuriková, II. B Obchodná akadémia Humenné
2018-11-foto04

Dokázali sme to! Áno, práve nám sa to podarilo. 6. 11. 2018 sme s menším šokom, no s obrovskou radosťou prijali oznam s tým, že sme vyhrali prvé miesto v celoslovenskej súťaži amatérskej filmovej tvorby „Mladý filmový tvorca“ a pozvánku zúčastniť sa slávnostného odovzdávania cien v Bratislave. My, štyri dievčatá z Obchodnej akadémie v Humennom.

Neverili sme vlastným ušiam. Plne sme si uvedomovali ako veľa sme dokázali nielen pre seba, ale aj pre školu. Boli sme rady, pretože sme túto súťaž brali seriózne vážne a vložili do nej všetky naše "JA." Všetky veci okolo toho sa rýchlo zbehli. Hneď sme si museli zohnať lístky na vlak, keďže odovzdávanie cien prebiehalo v Bratislave. Všetko ostatné bolo len očakávanie.

2018-11-foto01

2018-11-foto03

"Železničná stanica Bratislava" sme počuli vo štvrtok ráno, keď sme vystúpili na hlavnej stanici. Ospalé, ale plné nadšenia sme o šiestej ráno vyšli do ulíc Bratislavy. Objektívom našich fotoaparátov boli zachytené krásne pamiatky: Prezidentský palác, Bratislavský hrad s jeho úchvatnou barokovou záhradou, Michalská brána, Katedrála sv. Martina, socha Čumila no i socha známeho spisovateľa Pavla Országha Hviezdoslava a mnoho ďalších.

To najdôležitejšie prečo sme cestovali 470 km sa odohrávalo v známej bratislavskej Incheba Expo aréne. Po dlhom doobedí sme stále s úsmevom na tvári stáli pred obrovskou budovou. Vošli sme a boli prekvapené množstvom ľudí. Mladí aj starší. Dnes sa tu konal Veľtrh bibliotéky a pedagogiky. Odovzdávanie cien začínalo o štrnástej hodine, tak sme mali čas prezrieť si, čo veľtrh ponúka. Boli to knihy. Knihy a knihy, na každom kroku, kde ste sa otočili. No pre nás, milovníkov kníh to bol raj. Poobzerali sme si rôzne bestsellery, romány, rozprávkové knihy a hurá na vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien. Do súťaže „Mladý filmový tvorca“ sa mohli zapojiť základné aj stredné školy z celého Slovenska, každý mal svoju vlastnú kategóriu. Prišiel čas odovzdať ceny žiačkam Obchodnej akadémie z Humenného. Odovzdávanie moderovala skvelá herečka Bibiana Ondrejková. Poďakovali sme za ocenenie, usmiali sa do fotoaparátov a rýchlo sme si pozreli výherkyňami čoho sme boli. Čakal na nás poukaz na nákup kníh v hodnote 150 €! Samozrejme diplomy a cena pre školu – kamera GO PRO a poukaz na nákup kníh.

2018-11-foto02

Každá z nás: Eva Zvočová, Laura Šnuriková, Nikola Lukáčová a Natália Bačovčinová na čele s našou skvelou pani učiteľkou Andreou Firdovou sme rady, že táto súťaž nám nepriniesla len uznanie, ale aj možnosť prvýkrát navštíviť naše hlavné mesto.

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Záver októbra bude v knižnici plný zaujímavých podujatí

15.10.2019 / Kultúra

Záver októbra bude v knižnici plný zaujímavých podujatí

Srdečne Vás pozývam na podujatia, ktoré sa ešte do konca mesiaca október uskutočnia vo Vihorlatskej knižnici v Humennom.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

15.10.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 42. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

11.10.2019 / Život

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

10.10.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

09.10.2019 / Školy

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

Vďaka Komunitnej nadácii mesta Humenné je areál pred Základnou školou Pugačevova opäť krajší. Využili sme možnosť, ktorú ponúka KNMH a...

Čítať viac