Žiačky Obchodnej akadémie v Humennom vyhrali 1. miesto v amatérskej súťaži filmovej tvorby "Mladý filmový tvorca"

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 19. 11. 2018
  • Napísal: Laura Šnuriková, II. B Obchodná akadémia Humenné
2018-11-foto04

Dokázali sme to! Áno, práve nám sa to podarilo. 6. 11. 2018 sme s menším šokom, no s obrovskou radosťou prijali oznam s tým, že sme vyhrali prvé miesto v celoslovenskej súťaži amatérskej filmovej tvorby „Mladý filmový tvorca“ a pozvánku zúčastniť sa slávnostného odovzdávania cien v Bratislave. My, štyri dievčatá z Obchodnej akadémie v Humennom.

Neverili sme vlastným ušiam. Plne sme si uvedomovali ako veľa sme dokázali nielen pre seba, ale aj pre školu. Boli sme rady, pretože sme túto súťaž brali seriózne vážne a vložili do nej všetky naše "JA." Všetky veci okolo toho sa rýchlo zbehli. Hneď sme si museli zohnať lístky na vlak, keďže odovzdávanie cien prebiehalo v Bratislave. Všetko ostatné bolo len očakávanie.

2018-11-foto01

2018-11-foto03

"Železničná stanica Bratislava" sme počuli vo štvrtok ráno, keď sme vystúpili na hlavnej stanici. Ospalé, ale plné nadšenia sme o šiestej ráno vyšli do ulíc Bratislavy. Objektívom našich fotoaparátov boli zachytené krásne pamiatky: Prezidentský palác, Bratislavský hrad s jeho úchvatnou barokovou záhradou, Michalská brána, Katedrála sv. Martina, socha Čumila no i socha známeho spisovateľa Pavla Országha Hviezdoslava a mnoho ďalších.

To najdôležitejšie prečo sme cestovali 470 km sa odohrávalo v známej bratislavskej Incheba Expo aréne. Po dlhom doobedí sme stále s úsmevom na tvári stáli pred obrovskou budovou. Vošli sme a boli prekvapené množstvom ľudí. Mladí aj starší. Dnes sa tu konal Veľtrh bibliotéky a pedagogiky. Odovzdávanie cien začínalo o štrnástej hodine, tak sme mali čas prezrieť si, čo veľtrh ponúka. Boli to knihy. Knihy a knihy, na každom kroku, kde ste sa otočili. No pre nás, milovníkov kníh to bol raj. Poobzerali sme si rôzne bestsellery, romány, rozprávkové knihy a hurá na vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien. Do súťaže „Mladý filmový tvorca“ sa mohli zapojiť základné aj stredné školy z celého Slovenska, každý mal svoju vlastnú kategóriu. Prišiel čas odovzdať ceny žiačkam Obchodnej akadémie z Humenného. Odovzdávanie moderovala skvelá herečka Bibiana Ondrejková. Poďakovali sme za ocenenie, usmiali sa do fotoaparátov a rýchlo sme si pozreli výherkyňami čoho sme boli. Čakal na nás poukaz na nákup kníh v hodnote 150 €! Samozrejme diplomy a cena pre školu – kamera GO PRO a poukaz na nákup kníh.

2018-11-foto02

Každá z nás: Eva Zvočová, Laura Šnuriková, Nikola Lukáčová a Natália Bačovčinová na čele s našou skvelou pani učiteľkou Andreou Firdovou sme rady, že táto súťaž nám nepriniesla len uznanie, ale aj možnosť prvýkrát navštíviť naše hlavné mesto.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

09.07.2019 / Život

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

Leto a prázdniny sú už v plnom prúde, a tak sme pre vás pripravili výber tých najlepších miest na kúpanie...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

08.07.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 28. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach pre ZŠ Pugačevova

05.07.2019 / Školy

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach  pre ZŠ Pugačevova

Bežnou súčasťou života na ZŠ Pugačevova v Humennom je zapájanie sa do rôznych súťaží, obzvlášť predmetových olympiád. V školskom roku 2018/2019 sa...

Čítať viac

Práca, brigáda Humenné a okolie

03.07.2019 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

02.07.2019 / Kultúra

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

Spájať slávny film „Obchod na korze“ s Humenným nebýva zvykom. Je to však trocha nespravodlivé, pretože humenský rodák Ladislav Grosman...

Čítať viac