Žiačky Obchodnej akadémie v Humennom vyhrali 1. miesto v amatérskej súťaži filmovej tvorby "Mladý filmový tvorca"

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 19. 11. 2018
  • Napísal: Laura Šnuriková, II. B Obchodná akadémia Humenné
2018-11-foto04

Dokázali sme to! Áno, práve nám sa to podarilo. 6. 11. 2018 sme s menším šokom, no s obrovskou radosťou prijali oznam s tým, že sme vyhrali prvé miesto v celoslovenskej súťaži amatérskej filmovej tvorby „Mladý filmový tvorca“ a pozvánku zúčastniť sa slávnostného odovzdávania cien v Bratislave. My, štyri dievčatá z Obchodnej akadémie v Humennom.

Neverili sme vlastným ušiam. Plne sme si uvedomovali ako veľa sme dokázali nielen pre seba, ale aj pre školu. Boli sme rady, pretože sme túto súťaž brali seriózne vážne a vložili do nej všetky naše "JA." Všetky veci okolo toho sa rýchlo zbehli. Hneď sme si museli zohnať lístky na vlak, keďže odovzdávanie cien prebiehalo v Bratislave. Všetko ostatné bolo len očakávanie.

2018-11-foto01

2018-11-foto03

"Železničná stanica Bratislava" sme počuli vo štvrtok ráno, keď sme vystúpili na hlavnej stanici. Ospalé, ale plné nadšenia sme o šiestej ráno vyšli do ulíc Bratislavy. Objektívom našich fotoaparátov boli zachytené krásne pamiatky: Prezidentský palác, Bratislavský hrad s jeho úchvatnou barokovou záhradou, Michalská brána, Katedrála sv. Martina, socha Čumila no i socha známeho spisovateľa Pavla Országha Hviezdoslava a mnoho ďalších.

To najdôležitejšie prečo sme cestovali 470 km sa odohrávalo v známej bratislavskej Incheba Expo aréne. Po dlhom doobedí sme stále s úsmevom na tvári stáli pred obrovskou budovou. Vošli sme a boli prekvapené množstvom ľudí. Mladí aj starší. Dnes sa tu konal Veľtrh bibliotéky a pedagogiky. Odovzdávanie cien začínalo o štrnástej hodine, tak sme mali čas prezrieť si, čo veľtrh ponúka. Boli to knihy. Knihy a knihy, na každom kroku, kde ste sa otočili. No pre nás, milovníkov kníh to bol raj. Poobzerali sme si rôzne bestsellery, romány, rozprávkové knihy a hurá na vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien. Do súťaže „Mladý filmový tvorca“ sa mohli zapojiť základné aj stredné školy z celého Slovenska, každý mal svoju vlastnú kategóriu. Prišiel čas odovzdať ceny žiačkam Obchodnej akadémie z Humenného. Odovzdávanie moderovala skvelá herečka Bibiana Ondrejková. Poďakovali sme za ocenenie, usmiali sa do fotoaparátov a rýchlo sme si pozreli výherkyňami čoho sme boli. Čakal na nás poukaz na nákup kníh v hodnote 150 €! Samozrejme diplomy a cena pre školu – kamera GO PRO a poukaz na nákup kníh.

2018-11-foto02

Každá z nás: Eva Zvočová, Laura Šnuriková, Nikola Lukáčová a Natália Bačovčinová na čele s našou skvelou pani učiteľkou Andreou Firdovou sme rady, že táto súťaž nám nepriniesla len uznanie, ale aj možnosť prvýkrát navštíviť naše hlavné mesto.

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac