Netradičná hodina na CSŠ v Humennom. Žiakov vyučovala študentka z Nemecka

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 07. 10. 2018
  • Napísal: CSŠ
2018-10-nemcina09

V stredu 3. októbra 2018 privítali žiaci na hodinách nemčiny v triede Sexta, Septima a Oktáva študentku Elisu Harmann z Nemecka.

V stredu 3. októbra 2018 privítali žiaci na hodinách nemčiny v triede Sexta, Septima a Oktáva študentku z Nemecka. Elisa Hartmann pochádza z mesta Gütersloh so spolkovej republiky Nordrhein-Westfallen západného Nemecka a študuje odbor Nemecký jazyk ako cudzí jazyk na univerzite v meste Leipzig v spolkovej republike Sachsen východného Nemecka.

"Súčasne aj vyučuje nemecký jazyk cudzincov v Nemecku, preto sme využili jej prítomnosť na našej škole, aby sme si obohatili svoje poznatky o Nemecku a precvičili konverzačné schopnosti. Nedostatky konverzácie v nemčine ako 2. cudzieho jazyka doplnila znalosť angličtiny," dodala Sr. Sofia.

2018-10-nemcina04

Vyučovacia hodina v dvoch cudzích jazykoch bola pre žiakov veľkým prínosom. A aj Elisa sa naučila niektoré slová v slovenčine, ktoré spoločne so žiakmi porovnávali s nemčinou, čo sa jej veľmi páčilo.

"Dúfajme, že toto stretnutie zmotivovalo mnohých a povzbudilo k tomu, aby vo svojich znalostiach cudzích jazykov postupovali ďalej. Tešíme sa na ďalšie možné stretnutie."

* autorka článku je učiteľkou na CSŠ sv. Cyrila a Metoda

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac