Žiaci na ZŠ Kudlovskej si zatancovali na svojom v poradí 9. plese

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 17. 02. 2018
  • Napísal: Žiaci ZŠ Kudlovskej
2018-02-ples01

Slávnostným gongom a nádhernou piesňou, ktorú zaspieval komorný zbor Young voices ZUŠ Múza pod vedením Mgr. Zuzany Dirbákovej , otvorili v piatok 9.2.2018 na Základnej škole Kudlovskej v poradí už 9. Kudlovský ples.
Že je tento ples v obľube žiakov, a po iných akciách školy ako napríklad Kudlovskom jarmoku, je veľkou pýchou školy, svedčí aj počet prihlásených žiakov a hostí, ktorí prijali pozvanie.

Dievčatá od piateho až po deviaty ročník prišli v krásnych róbach pekne učesané a sviatočne naladené, chlapci v oblekoch s motýlikmi na krku dodávali tomuto večeru noblesu a vážnosť.

Tohtoročnou témou plesu bola Noc v Paríži – Night in Paris. Výzdoba a foto stena korešpondovala s danou témou a žiaci si museli doniesť na ples niečo francúzske. Niektorým humor nechýbal a na ples si doniesli napríklad aj francúzsku bagetu.

2018-02-ples05

Spoločenský bontón bol témou nielen triednických hodín pred týmto plesom.

Celý večer sa niesol v duchu skvelej hudby, o ktorú sa postaral DJ Zdeno, chutného jedla pripraveného šikovnými kuchárkami a bohatou tombolou aj vďaka sponzorom. O pestrý program sa postarali Tímea a Rebeca Fickové, ktoré zaspievali krásne piesne spolu aj s vlastnou skladbou. Tanečný súbor Chemlon roztancoval všetkých prítomných a mohli sme obdivovať tanečné umenie aj našich žiakov.

2018-02-ples04

2018-02-ples03

Tradíciou na tomto plese je voľba kráľa a kráľovnej plesu. Na základe kritérií zverejnených na nástenke žiackeho parlamentu boli do užšieho výberu učiteľmi školy vybraní traja chlapci a tri dievčatá za každú deviatackú triedu, nominovaní na kráľa a kráľovnú plesu. O víťazovi rozhodlo hlasovanie žiakov v každej triede. Tohto roku si spoločný tanec zatancovali Adam Buday a Emma Bezegová. Srdečne blahoželáme!

"Chceme sa poďakovať všetkým za skvelú zábavu, žiackemu parlamentu pod vedením pani učiteľky Janošovej za perfektne odvedenú prácu nevynímajúc zháňanie sponzorov, ceny do tomboly, nákupy, prekrásne vyzdobenú školskú jedáleň..., učiteľkám za ich cenné rady a čas, ktorý pre nás obetovali a všetkým za ochotu a snahu pomôcť a tak sme spolu vytvorili perfektnú atmosféru. Už teraz sa tešíme na jubilejný 10. Kudlovský ples," dodali organizátori.

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ísť do neznáma je lepšie než zostať tam, kde nič nie je.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

19.06.2018 / Kultúra

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

Koncom mája sa v Evanjelickom kostole v Gelnici konal už 14.ročník festivalu komornej hudby "Gelnický kľuč". Žiaci SZUŠ Via arto...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

18.06.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 25. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

17.06.2018 / Život

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

Biela Veža, čiže Belaya Ladya je najväčší školský šachový turnaj Ruskej federácie s 50-ročnou tradíciou, ktorej sa len tretí rok...

Čítať viac

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

16.06.2018 / Školy

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

V máji sa ôsmaci Základnej školy Kudlovskej vybrali na exkurziu do Prešova a okolia.

Čítať viac

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

15.06.2018 / Kultúra

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

Súťažno-výstavné podujatie Výtvarné spektrum 2018 – Prešovský kraj sa stalo počas osláv Medzinárodného dňa detí slávnosťou neprofesionálneho výtvarného umenia. Vihorlatské...

Čítať viac