Žiaci na ZŠ Kudlovskej si zatancovali na svojom v poradí 9. plese

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 17. 02. 2018
  • Napísal: Žiaci ZŠ Kudlovskej
2018-02-ples01

Slávnostným gongom a nádhernou piesňou, ktorú zaspieval komorný zbor Young voices ZUŠ Múza pod vedením Mgr. Zuzany Dirbákovej , otvorili v piatok 9.2.2018 na Základnej škole Kudlovskej v poradí už 9. Kudlovský ples.
Že je tento ples v obľube žiakov, a po iných akciách školy ako napríklad Kudlovskom jarmoku, je veľkou pýchou školy, svedčí aj počet prihlásených žiakov a hostí, ktorí prijali pozvanie.

Dievčatá od piateho až po deviaty ročník prišli v krásnych róbach pekne učesané a sviatočne naladené, chlapci v oblekoch s motýlikmi na krku dodávali tomuto večeru noblesu a vážnosť.

Tohtoročnou témou plesu bola Noc v Paríži – Night in Paris. Výzdoba a foto stena korešpondovala s danou témou a žiaci si museli doniesť na ples niečo francúzske. Niektorým humor nechýbal a na ples si doniesli napríklad aj francúzsku bagetu.

2018-02-ples05

Spoločenský bontón bol témou nielen triednických hodín pred týmto plesom.

Celý večer sa niesol v duchu skvelej hudby, o ktorú sa postaral DJ Zdeno, chutného jedla pripraveného šikovnými kuchárkami a bohatou tombolou aj vďaka sponzorom. O pestrý program sa postarali Tímea a Rebeca Fickové, ktoré zaspievali krásne piesne spolu aj s vlastnou skladbou. Tanečný súbor Chemlon roztancoval všetkých prítomných a mohli sme obdivovať tanečné umenie aj našich žiakov.

2018-02-ples04

2018-02-ples03

Tradíciou na tomto plese je voľba kráľa a kráľovnej plesu. Na základe kritérií zverejnených na nástenke žiackeho parlamentu boli do užšieho výberu učiteľmi školy vybraní traja chlapci a tri dievčatá za každú deviatackú triedu, nominovaní na kráľa a kráľovnú plesu. O víťazovi rozhodlo hlasovanie žiakov v každej triede. Tohto roku si spoločný tanec zatancovali Adam Buday a Emma Bezegová. Srdečne blahoželáme!

"Chceme sa poďakovať všetkým za skvelú zábavu, žiackemu parlamentu pod vedením pani učiteľky Janošovej za perfektne odvedenú prácu nevynímajúc zháňanie sponzorov, ceny do tomboly, nákupy, prekrásne vyzdobenú školskú jedáleň..., učiteľkám za ich cenné rady a čas, ktorý pre nás obetovali a všetkým za ochotu a snahu pomôcť a tak sme spolu vytvorili perfektnú atmosféru. Už teraz sa tešíme na jubilejný 10. Kudlovský ples," dodali organizátori.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac