Žiaci zo ZŠ Kudlovskej si užili besedu s humenskými hokejistami

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 12. 02. 2018
  • Napísal: Mgr. Janošová
2018-02-beseda06

O obľube zážitkového učenia na Základnej škole Kudlovskej v Humennom hovorí aj to, že už po druhýkrát sa žiaci stretli v priestoroch školskej jedálne a to v pondelok 29.1.2018 na projekte žiackeho parlamentu „Beseda so známymi Humenčanmi, alebo o netradičných povolaniach“.

V decembri privítali svetovo uznávaného paleontológa doc. Martina Kundráta a preniesli sa spolu s ním do oblasti vedy a výskumu. Žiaci spoznávali cudzokrajné krajiny, ktoré hosť navštívil na svojich početných expedíciách.

Oblasť športu, hokeja, práca profesionálneho hokejistu to bola druhá téma projektu. Veľkým potleskom žiaci medzi sebou privítali rodáka z Humenného a v súčasnosti hráča MHK Humenné Filipa Vaška a Milana Macha rodáka z Liptovského Mikuláša, ale v súčasnosti tak isto hráča MHK Humenné. Obidvaja sú zároveň aj trénermi mladších hráčov MHK Humenné.

2018-02-beseda06

Aká bola ich cesta k tomuto netradičnému povolaniu, čo všetko museli obetovať, či so športom nechceli niekedy skončiť a mnohé ďalšie otázky zasypávali našich hostí. Páni tréneri porozprávali aj o ich práci s mládežou, ukázali nám zaujímavé fotografie z turnaja v Belehrade, ktorého sa zúčastnili tohtoroční šiestaci spolu s trénermi Milanom Machom a Erikom Dzobom. Porozprávali o aktivitách usporiadavaných pre mladých hokejistov, ako napr. Halloween na ľade, sústredenie v Tatrách, Vianočná  akadémia a mnohé iné.

2018-02-beseda09

Záver patril autogramiáde a foteniu sa s hokejistami. Bolo to veľmi pekné spestrenie vyučovania, na ktoré budú naši žiaci ešte dlho spomínať.

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ísť do neznáma je lepšie než zostať tam, kde nič nie je.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

19.06.2018 / Kultúra

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

Koncom mája sa v Evanjelickom kostole v Gelnici konal už 14.ročník festivalu komornej hudby "Gelnický kľuč". Žiaci SZUŠ Via arto...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

18.06.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 25. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

17.06.2018 / Život

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

Biela Veža, čiže Belaya Ladya je najväčší školský šachový turnaj Ruskej federácie s 50-ročnou tradíciou, ktorej sa len tretí rok...

Čítať viac

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

16.06.2018 / Školy

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

V máji sa ôsmaci Základnej školy Kudlovskej vybrali na exkurziu do Prešova a okolia.

Čítať viac

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

15.06.2018 / Kultúra

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

Súťažno-výstavné podujatie Výtvarné spektrum 2018 – Prešovský kraj sa stalo počas osláv Medzinárodného dňa detí slávnosťou neprofesionálneho výtvarného umenia. Vihorlatské...

Čítať viac