Cirkevná spojená škola uskutočnila zaujimavé besedy i nocovačku v rámci projektu Euroscola

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 18. 10. 2017
  • Napísal: Cirkevná spojená škola
2017-10-euroscola01

Študenti Cirkevnej spojenej školy zorganizovali v rámci projektu Euroscola besedu s europoslancami Ing. Ivanom Štefancom, MBA, PhD. a MUDr. Miroslavom Mikolašikom a viceguvernérom NBS Mgr. Jánom Tóthom, M. A. Okrem toho pripravili pre žiakov 7. A triedy a sekundy nocovačku v škole.

Gymnázium sv. Cyrila a Metoda – Euroscola 2018

Študenti sexty Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Humennom v rámci projektu Euroscola zorganizovali dňa 3. októbra 2017 besedu cez Skype s europoslancom Ing. Ivanom Štefancom, MBA, PhD. na tému „Ako zabezpečiť, aby mali všetci obyvatelia EÚ potraviny rovnakej kvality“. Žiaci sa aktívne zapájali do diskusie zaujímavými otázkami týkajúcimi sa kvality potravín, rovnosti občanov, možnosťami riešenia problému i názormi poslancov z Nemecka a Rakúska na túto tému. Pán poslanec dal študentom vyčerpávajúce odpovede a ubezpečil ich, že táto problematika sa na pôde Európskeho parlamentu aktuálne rieši.

Dvojakú kvalitu potravín spolu s finančnou gramotnosťou riešili aj s ďalším vzácnym hosťom viceguvernérom NBS Mgr. Jánom Tóthom, M. A.  Pán Tóth predstavil študentom činnosť NBS, ECB, eurozónu a ďalšie makroekonomické ukazovatele, ako je inflácia a nezamestnanosť. V rámci kvality potravín bola predstavená aj kúpyschopnosť obyvateľstva v našom regióne.  

2017-10-euroscola01

2017-10-euroscola02

Euroscola 2018 – Nocovačka v škole

Dňa 6. októbra2017 Cirkevná spojená škola pripravila pre žiakov 7. A triedy a sekundy nocovačku v škole. Študenti sexty v rámci projektu Euroscola pripravili nočnú hru s názvom Skúška odvahy pre mladších žiakov. Žiaci plnili úlohy a získavali indície, aby túto skúšku odvahy zložili. V rámci nej boli vytvorené stanovištia, na ktorých ,,strašidlá“, oboznamovali žiakov so spotrebiteľskými právami. 

2017-10-euroscola04

Euroscola 2018 – Beseda s europoslanocm MUDr. Miroslavom Mikolašikom

V utorok 10. 10. 2017 sa  na Cirkevnej spojenej škole v Humennom uskutočnila zaujímavá skype diskusia študentov I. AG a sexty so slovenským poslancom Európskeho parlamentu pánom MUDr. Miroslavom Mikolašikom. Pán poslanec s priateľským prístupom oboznámil študentov so svojím životným príbehom, priblížil im činnosť poslanca Európskeho parlamentu a následne sa porozprávali o aktuálnej téme rezonujúcej v poslednom čase v Európskom parlamente aj na Slovensku – dvojakej kvalite potravín. Pán poslanec priblížil študentom jeho iniciatívu v tejto problematike a odpovedal študentom na pripravené otázky.

2017-10-euroscola05

2017-10-euroscola06

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Úsmev trvá chvíľku, ale spomienka naň je niekedy večná.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Práca, brigáda Humenné a okolie

18.10.2018 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

17.10.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

15.10.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 42. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Voľby a ego

14.10.2018 / Komentáre

Voľby a ego

Zasa tu máme voľby. Zasa sa nafúknuté egá tvrdo hlásia k slovu, zasa cítia príval energie. Prichádza čas osláv, tancov...

Čítať viac

Hokej: Súboj tabuľkových susedov priniesol dramatickú koncovku. Humenčania sa bili o body do posledných minút!

10.10.2018 / Šport

Hokej: Súboj tabuľkových susedov priniesol dramatickú koncovku. Humenčania sa bili o body do posledných minút!

Stredajšie 9. kolo St. Nicolaus 1. hokejovej ligy prinieslo so sebou vzrušujúci zápas dvoch tabuľkových susedov. Dubničania si prišli na...

Čítať viac