Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Európsky deň jazykov v triedach pre mimoriadne nadané deti APROGEN

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 13. 10. 2016
  • Napísal: Mgr.Bilšáková, PaedDr.Sinajová
2016-10-den-jazykov02

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. My vieme, že zvládnutie cudzieho jazyka nie je vždy jednoduché. Aby sme sa presvedčili o tom, že jazyky sa dajú učiť aj hravou formou, alebo aby sme si možno len dodali trochu chuti či inšpirácie do ich učenia, pripravili sme si na Základnej škole Hrnčiarskej 13 v Humennom svoj Jazykový deň plný aktivít. Prežili sme nádherný deň, počas ktorého sme rozvíjali svoj intelekt, skúmali sme, bádali sme a veľa nového sme sa aj naučili.

Žiaci I. aj II.stupňa si preverovali svoju slovnú zásobu pri riešení krížoviek, hlavolamov, priraďovačiek, ale aj pri tvorení cudzojazyčných slov i viet. Prváci z tried pre mimoriadne nadané deti pripravili krásny vláčik, ktorý prezentoval jednotlivé krajiny, druháci sa mohli pýšiť úžasnými žabkami, ktoré boli nositeľkami vlajok Európskeho dňa jazykov. Nadaní tretiaci predviedli svoje jazykové znalosti v šestnástich jazykoch a prekonávali rýchlostný rekord v skladaní puzzle mapy Európy. Štvrtáci nám okrem moderátorského slova ponúkli virtuálnu návštevu miest, ktoré navštívili: New York a Škótsko.

2016-10-den-jazykov04

2016-10-den-jazykov06

Naši žiaci boli tiež kreatívni pri kreslení a maľovaní obrázkov, tvorení projektov, ktoré už zdobia vestibul našej školy. O jazykoch sa žiaci dozvedeli viac aj pomocou kvízových otázok.

Pri učení sa cudzích jazykov by sme si mali čoraz viac uvedomovať to, že ich znalosť nám uľahčuje život. Uľahčuje nám ho pri cestovaní, štúdiu, otvára nám nové pracovné príležitosti, ale aj mysle, a tak prispieva k porozumeniu medzi ľuďmi, pretože jazyky by mali ľudí spájať a nie rozdeľovať.

* autorkami článku sú učiteľky na ZŠ Hrnčiarska

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac

Nenechajme ich stáť bokom

17.06.2021 / Školy

Nenechajme ich stáť bokom

„Empatia“ – krátke slovo so silným významom. Vieme však ešte vôbec čo toto slovo znamená? Nezabudli sme na jeho význam...

Čítať viac

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

23.05.2021 / Školy

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

Milí naši dobrodinci, rodičia a priatelia školy, čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a...

Čítať viac