Európsky deň jazykov v triedach pre mimoriadne nadané deti APROGEN

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 13. 10. 2016
  • Napísal: Mgr.Bilšáková, PaedDr.Sinajová
2016-10-den-jazykov02

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. My vieme, že zvládnutie cudzieho jazyka nie je vždy jednoduché. Aby sme sa presvedčili o tom, že jazyky sa dajú učiť aj hravou formou, alebo aby sme si možno len dodali trochu chuti či inšpirácie do ich učenia, pripravili sme si na Základnej škole Hrnčiarskej 13 v Humennom svoj Jazykový deň plný aktivít. Prežili sme nádherný deň, počas ktorého sme rozvíjali svoj intelekt, skúmali sme, bádali sme a veľa nového sme sa aj naučili.

Žiaci I. aj II.stupňa si preverovali svoju slovnú zásobu pri riešení krížoviek, hlavolamov, priraďovačiek, ale aj pri tvorení cudzojazyčných slov i viet. Prváci z tried pre mimoriadne nadané deti pripravili krásny vláčik, ktorý prezentoval jednotlivé krajiny, druháci sa mohli pýšiť úžasnými žabkami, ktoré boli nositeľkami vlajok Európskeho dňa jazykov. Nadaní tretiaci predviedli svoje jazykové znalosti v šestnástich jazykoch a prekonávali rýchlostný rekord v skladaní puzzle mapy Európy. Štvrtáci nám okrem moderátorského slova ponúkli virtuálnu návštevu miest, ktoré navštívili: New York a Škótsko.

2016-10-den-jazykov04

2016-10-den-jazykov06

Naši žiaci boli tiež kreatívni pri kreslení a maľovaní obrázkov, tvorení projektov, ktoré už zdobia vestibul našej školy. O jazykoch sa žiaci dozvedeli viac aj pomocou kvízových otázok.

Pri učení sa cudzích jazykov by sme si mali čoraz viac uvedomovať to, že ich znalosť nám uľahčuje život. Uľahčuje nám ho pri cestovaní, štúdiu, otvára nám nové pracovné príležitosti, ale aj mysle, a tak prispieva k porozumeniu medzi ľuďmi, pretože jazyky by mali ľudí spájať a nie rozdeľovať.

* autorkami článku sú učiteľky na ZŠ Hrnčiarska

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Inšpiratívne stretnutie s umením vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

08.07.2020 / Kultúra

Inšpiratívne stretnutie s umením vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

V poradí 57. ročník súťaže napriek aktuálnej mimoriadnej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu prekvapil nárastom celkového počtu prihlásených autorov. Zvýšený záujem...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

07.07.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 28. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Rozdelenie financií pre športové kluby na rok 2020

02.07.2020 / Samospráva

Rozdelenie financií pre športové kluby na rok 2020

Mesto Humenné podporuje rozvoj športu v meste dvoma formami – priamou a nepriamou finančnou dotáciou. Z rozpočtu mesta poskytuje priamu...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

02.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

29.06.2020 / Život

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

Humenné sa ľuďom v prvej línii poďakuje divadlom. Pomoc pri zvládnutí situácie spojenej s pandémiou nového koronavírusu odmení mesto Humenné...

Čítať viac