55 úspešných rokov ZŠ Pugačevova v Humennom oslávili veľkolepo

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 21. 12. 2015
  • Napísal: Mgr. Miroslava Andrejčíková
2015-12-vyrocie-pugacevka01

Jedenásty december 2015 sa do histórie našej školy zapíše ako deň plný radosti, lásky, šťastia a splnených prianí. V ten deň si Základná škola na Pugačevovej ulici v Humennom pripomenula významné jubileum - 55 rokov svojej existencie. Nádherné výročie oslávili vo veľkolepom štýle.

Žiaci školy pod vedením svojich pedagógov pripravili slávnostnú akadémiu. Všetkých vzácnych hostí, predstaviteľov samosprávy, bývalých učiteľov, rodičov i starých rodičov, ktorí ich v to slávnostné popoludnie poctili svojou prítomnosťou, potešili krásnym kultúrnym programom. Ten bol plný veselej hudby, tanca, spevu i milého slova. Nechýbali v ňom moderné i ľudové prvky, skĺbili tradíciu so súčasnosťou, spojili naše slovenské so svetovým. Na krásnych 55 školských rokov si zaspomínali v úvodnej pôsobivo spracovanej videoprezentácii.

Slzy dojatia, ktoré sa zaleskli v oku nejedného diváka, dosvedčili, že toto podujatie sa skutočne vydarilo. Záverečný aplauz a ovácie sprevádzajúce finálnu pieseň programu, ktorú na pódiu zaspievalo všetkých 170 účinkujúcich detí, umocnili pozitívne nabitú atmosféru celého popoludnia. Pre žiakov i pre pedagógov to bola zároveň veľká odmena za úsilie vynaložené počas nácvikov a skúšok.

Posledné tóny piesne dozneli, opona sa zatiahla a hľadisko vyprázdnilo. Ale tých, ktorí žijú so školou a pre školu, ešte dlho bude rezonovať ten úžasný pocit z dobre odvedenej práce a pri srdci ich budú hriať slová vďaky a uznania od hostí, rodičov a priateľov. Tie pre nich okrem iného znamenajú, že kráčajú správnym smerom.

2015-12-vyrocie-pugacevka02

„Okrem učiteľov, vychovávateľov a žiakov, boli na túto oslavu pozvaní rodičia žiakov, aj my, dôchodcovia, ktorí kedysi na tejto škole pôsobili veľa rokov. Pani riaditeľka školy, PaedDr. Pavlina Kurucová, si dala na celom priebehu týchto osláv veľmi záležať. Prekrásny jej príhovor, nádherný program, to všetko sa nám veľmi páčilo. Nechýbalo pohostenie s darčekom. Jedna z nás to ohodnotila slovami: Bolo to na svetovej úrovni. Áno, bolo. Veď je to jedna z najlepších škôl. Prajeme jej aj naďalej vo výchovno-vzdelávacom procese veľa úspechov,“ doplnil jeden zo zúčastnených dôchodcov.

Fotogaléria z programu:

* autorka článku je učiteľkou na ZŠ Pugačevova
* foto: Mgr. Radovan Begala

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Dominik Kopec má na konte úspešný krátky film

17.09.2019 / Kultúra

Dominik Kopec má na konte úspešný krátky film

Videotvorbu mladého Humenčana Dominika Kopca ste mohli zaregistrovať už na začiatku leta. V júli tohto roka obletelo Slovensko krátke video...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

17.09.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

16.09.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 38. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

15.09.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Program osláv DNI MESTA HUMENNÉ 2019

12.09.2019 / Kultúra

Program osláv DNI MESTA HUMENNÉ 2019

V septembri si pripomenieme výročie 702 rokov od prvej písomnej zmienky o našom meste a pri tejto príležitosti sa uskutočnia...

Čítať viac