55 úspešných rokov ZŠ Pugačevova v Humennom oslávili veľkolepo

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 21. 12. 2015
  • Napísal: Mgr. Miroslava Andrejčíková
2015-12-vyrocie-pugacevka01

Jedenásty december 2015 sa do histórie našej školy zapíše ako deň plný radosti, lásky, šťastia a splnených prianí. V ten deň si Základná škola na Pugačevovej ulici v Humennom pripomenula významné jubileum - 55 rokov svojej existencie. Nádherné výročie oslávili vo veľkolepom štýle.

Žiaci školy pod vedením svojich pedagógov pripravili slávnostnú akadémiu. Všetkých vzácnych hostí, predstaviteľov samosprávy, bývalých učiteľov, rodičov i starých rodičov, ktorí ich v to slávnostné popoludnie poctili svojou prítomnosťou, potešili krásnym kultúrnym programom. Ten bol plný veselej hudby, tanca, spevu i milého slova. Nechýbali v ňom moderné i ľudové prvky, skĺbili tradíciu so súčasnosťou, spojili naše slovenské so svetovým. Na krásnych 55 školských rokov si zaspomínali v úvodnej pôsobivo spracovanej videoprezentácii.

Slzy dojatia, ktoré sa zaleskli v oku nejedného diváka, dosvedčili, že toto podujatie sa skutočne vydarilo. Záverečný aplauz a ovácie sprevádzajúce finálnu pieseň programu, ktorú na pódiu zaspievalo všetkých 170 účinkujúcich detí, umocnili pozitívne nabitú atmosféru celého popoludnia. Pre žiakov i pre pedagógov to bola zároveň veľká odmena za úsilie vynaložené počas nácvikov a skúšok.

Posledné tóny piesne dozneli, opona sa zatiahla a hľadisko vyprázdnilo. Ale tých, ktorí žijú so školou a pre školu, ešte dlho bude rezonovať ten úžasný pocit z dobre odvedenej práce a pri srdci ich budú hriať slová vďaky a uznania od hostí, rodičov a priateľov. Tie pre nich okrem iného znamenajú, že kráčajú správnym smerom.

2015-12-vyrocie-pugacevka02

„Okrem učiteľov, vychovávateľov a žiakov, boli na túto oslavu pozvaní rodičia žiakov, aj my, dôchodcovia, ktorí kedysi na tejto škole pôsobili veľa rokov. Pani riaditeľka školy, PaedDr. Pavlina Kurucová, si dala na celom priebehu týchto osláv veľmi záležať. Prekrásny jej príhovor, nádherný program, to všetko sa nám veľmi páčilo. Nechýbalo pohostenie s darčekom. Jedna z nás to ohodnotila slovami: Bolo to na svetovej úrovni. Áno, bolo. Veď je to jedna z najlepších škôl. Prajeme jej aj naďalej vo výchovno-vzdelávacom procese veľa úspechov,“ doplnil jeden zo zúčastnených dôchodcov.

Fotogaléria z programu:

* autorka článku je učiteľkou na ZŠ Pugačevova
* foto: Mgr. Radovan Begala

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

09.07.2019 / Život

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

Leto a prázdniny sú už v plnom prúde, a tak sme pre vás pripravili výber tých najlepších miest na kúpanie...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

08.07.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 28. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach pre ZŠ Pugačevova

05.07.2019 / Školy

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach  pre ZŠ Pugačevova

Bežnou súčasťou života na ZŠ Pugačevova v Humennom je zapájanie sa do rôznych súťaží, obzvlášť predmetových olympiád. V školskom roku 2018/2019 sa...

Čítať viac

Práca, brigáda Humenné a okolie

03.07.2019 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

02.07.2019 / Kultúra

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

Spájať slávny film „Obchod na korze“ s Humenným nebýva zvykom. Je to však trocha nespravodlivé, pretože humenský rodák Ladislav Grosman...

Čítať viac