ZŠ Pugačevova predstihla v originálnej čitateľskej súťaži 244 slovenských škôl

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 01. 12. 2014
  • Napísal: Mgr. Valéria Hudáková
2014-12-knizne-podujatie2

Dňa 30. novembra 2014 Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave zverejnila výsledky 10. ročníka celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ k Medzinárodnému dňu školských knižníc na tému Školské knižnice: Sila prostredníctvom spoločenstva – kolegialita, rozmanitosť, vízia. Základná škola, Pugačevova 7, Humenné sa podľa zverejnených výsledkov umiestnila spolu s ďalšími tromi školami zo Slovenska na úctyhodnom 17. mieste, čím predstihla v tejto originálnej čitateľskej súťaži iných 244 slovenských škôl.

Celoslovenský projekt propagovala Slovenská pedagogická knižnica, vyššie územné celky, školské úrady a okresné úrady v sídle kraja – odbory školstva, Metodicko-pedagogické centrum, informačný portál Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a informačný portál InfoLib. Cieľom celoslovenského projektu bolo zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a  čítaniu, k poznávaniu nového.

Školská knižnica, ktorá sa chcela zúčastniť celoslovenského projektu, bola povinná zorganizovať podujatie k Medzinárodnému dňu školských knižníc práve dňa 27. októbra 2014. V tento deň na Základnej škole Pugačevova 1381/7, Humenné vedúca školskej knižnice a učiteľka slovenského jazyka a literatúry Mgr. V. Hudáková v spolupráci s učiteľkami 2. ročníka ZŠ Mgr. I. Topoľančinovou a Mgr. E. Lukáčovou, ako aj s Mgr. Z. Uhrinovou a Mgr. J. Andrejčíkom zorganizovali knižničné podujatie v dvoch častiach: dopoludňajšie podujatie pod názvom „Čitateľko Najko z druhej triedy“ pre žiakov 2. ročníka a popoludňajšie podujatie pre žiakov II. stupňa ZŠ, rodičov a priateľov školy pod názvom „Čítam, čítaš, číta“.

2014-12-knizne-podujatie3

Do celoslovenskej súťaže sa prihlásilo 269 školských knižníc základných a stredných škôl Slovenska. Do hodnotiaceho kola súťaže postúpilo 255 školských knižníc. 14 škôl do hodnotiaceho kola nepostúpilo z dôvodu nesplnenia termínu, resp. povinných podmienok prihlásenia do tejto súťaže.

Odborná komisia hodnotila podujatia v troch kategóriách. V kategórii A hodnotila, či bolo podujatie v súlade s vyhlásenou témou Školské knižnice: Sila prostredníctvom spoločenstva – kolegialita, rozmanitosť, vízia. V kategórii B hodnotila originalitu a vtipnosť realizovaného podujatia a v kategórii C hodnotila úroveň popisu podujatia po formálnej stránke – úplnosť povinných údajov, hodnotenie podujatia vedením školy, samostatné hodnotenie podujatia najmenej 12 žiakmi školy, 4 – 6 fotografií z priebehu podujatia. Po sčítaní bodov udelených jednotlivými členmi odbornej komisie bolo určené výsledné poradie zúčastnených školských knižníc, ktoré je zverejnené na webovej stránke www.spgk.sk.

2014-12-knizne-podujatie1

2014-12-knizne-podujatie2

Základná škola, Pugačevova 7, Humenné sa podľa zverejnených výsledkov umiestnila spolu s ďalšími tromi školami zo Slovenska na úctyhodnom 17. mieste, čím predstihla v tejto originálnej čitateľskej súťaži iných 244 slovenských škôl. Dobrý výsledok súťaže, ktorý škola dosiahli, je pre pedagógov veľkým povzbudením do ďalšej aktívnej knižničnej činnosti.

* podľa oficiálnych výsledkov správu spracovala učiteľka na ZŠ Pugačevova

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Všetko to, čím sme teraz, je výsledkom našich myšlienok.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

20.08.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 34. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Ďalšia trojica humenských rodákov sa podelila o svoj recept na šťastie. Toto sú ich inšpiratívne príbehy

12.08.2018 / Kultúra

Ďalšia trojica humenských rodákov sa podelila o svoj recept na šťastie. Toto sú ich inšpiratívne príbehy

Letný projekt Inšpiratívni Humenčania predstavil začiatkom augusta ďalšiu trojicu rodákov, ktorí sa podelili so svojím receptom na šťastie. Tentokrát sa...

Čítať viac

Novinka na humenskom námestí! Prejdite sa cez vodnú bránu z vodnej hmly

10.08.2018 / Život

Novinka na humenskom námestí! Prejdite sa cez vodnú bránu z vodnej hmly

Toto leto je výnimočne horúce. Aby ste sa v našom meste Humenné cítili príjemne, pripravili sme pre Vás novinku, bránu...

Čítať viac

Otvorili sme 4. ročník projektu Inšpiratívni Humenčania. Toto boli prví traja hostia

24.07.2018 / Kultúra

Otvorili sme 4. ročník projektu Inšpiratívni Humenčania. Toto boli prví traja hostia

V polovici júla otvorili Mládežnícka organizácia FreeMar a portál Naše Humenné 4. ročník projektu Inšpiratívni Humenčania, na ktorom svoje životné...

Čítať viac

Literárny večer - Václav Pankovčín

06.07.2018 / Kultúra

Literárny večer - Václav Pankovčín

Prázdniny sa už rozbehli a Literárne večery majú pre Vás pozvánku.

Čítať viac