Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Andrea Kováčová: Dúfam, že tento rok bude pre mňa odrazový a pozitívne ovplyvní moju budúcnosť

  • Kategória: Rozhovory
  • Uverejnené 17. 04. 2013
  • Napísal: Bianka Jevičová
2013-4-kovacova4

„Miss DANCE pre rok 2013 sa stáva súťažiaca číslo 2, Andrea Kováčová!...“. Slová, ktoré by chcela počuť každá súťažiaca, no víťazkou mohla byť len jedna. 19-ročná Andrea Kováčová z Továrneho, si tento titul doslova vybojovala.

V nedeľu, 7. apríla sa v Prešove uskutočnilo finále súťaže krásy a tanca MISS DANCE SR 2013, ktoré organizuje prešovská agentúra FABIO PRODUCTION - Dance & Model Agency. Súťaže sa zúčastnilo Dvanásť finalistiek, ktoré sa predviedli vo viacerých disciplínach – v klasických (promenáda v plavkách, módna prehliadka) i netradičných (tanečná módna show). V poslednej disciplíne predviedla každá finalistka svoje individuálne tanečné číslo podľa tanečného smeru, ktorému sa venuje. Do poroty zasadol spevák Marián Čekovský, moderátorka FASHION TV Jana Mutňanská, speváčka Tereza Kerndlová. Moderátorom večera bol Michal Hudák.

Andrea reprezentuje a zároveň trénuje dievčenskú tanečnú skupinu Prodogy-B, ktorá 2013-4-kovacova10pôsobí v meste Humenné. Skončila Gym. arm. gen L. Svobodu v Humennom a momentálne sa venuje trénerstvu v CvČ Dúha Humenné. Popri tom ešte stíha pracovať v posilňovni. Medzi jej  najväčšie úspechy pokladá viacnásobné víťazstvo na Svetovom Pohári v Rakúsku alebo na Majstrovstvách Európy na Ukrajine, celoslovenské tanečné súťaže.

„Myslela som že je to SEN a že to nemôže byť pravda. Postupne som začala vnímať veci okolo, no bolo to neuveriteľné...,“ opisuje svoje prvotné pocity po udelené šerpy nová miss.

Andrea sa s nami ochotne podelila o svoje zážitky, ale aj o mnohom inom.

Ako si sa prebojovala až do finále, kto ťa prihlásil?
Prihlásila som sama. V roku 2011 som túto súťaž už raz skúsila, ale to som postúpila len do semifinále, ďalej sa mi už dostať nepodarilo, a tak som si povedala, že teraz keď som staršia tak to skúsim ešte raz. Na casting som prišla do Košíc a predviedla som krátku ukážku toho, čo viem. Potom vyhlásili postupujúcu 15tku a ja som sa ocitla v semifinále a odtiaľ som sa dostala do TOP 12 najkrajších slovenských tanečníc.

Mala si už v detstve predstavu, že by si raz mohla stať „misskou“?
Každé malé dievčatko sa túži stať raz Misskou, aj mne to niekedy napadlo a hrala som sa na MISS.

Aký je to pocit stať sa najkrajšou/najlepšou tanečníčkou Slovenska pre rok 2013? Ako vnímaš úspech, ktoré ti víťazstvo v súťaži prinieslo?
Vnímam to ako veľkú šancu, príležitosť a preto by som SVOJ rok 2013 chcela využiť čo najlepšie. Pocit je to doposiaľ neuveriteľný, ale hlavne som veľmi vďačná.

Aká bola tvoja prvá myšlienka po vyhlásení tvojho mena ako víťazky?
Myslela som, že je to SEN a že to nemôže byť pravda. Postupne som začala vnímať veci okolo, no bolo to neuveriteľné.

Finálový večer prebehol skutočne prekrásne, v tvojom vystúpení i prejave vládol rozhľad a pokoj, všade a vždy prítomný úsmev. Bolo niečo, počas finále čo ťa napr. pozitívne, alebo negatívne prekvapilo?
V zákulisí vládol pokoj a keďže sme mali všetko poriadne nacvičené, tak nebol dôvod na paniku a stres. Chcela som si to hlavne poriadne užiť. Pozitívum boli ľudia okolo nás, ktorí sa o nás starali a odľahčovali atmosféru.

2013-4-kovacova3

Ktorá fáza súťaže Miss DANCE 2013 bola pre teba asi najväčšou výzvou?
Určite odhodlať sa vôbec ešte raz prihlásiť do súťaže. Bála som sa pocitu, že tentokrát už vôbec nemusím ani do semifinále postúpiť. Na Slovensku je naozaj veľmi veľa dobrých a talentovaných tanečníc.

Aká sa stretla partia 12-tich dievčat, finalistiek, počas celej súťaže?
Naša TOP12 bola naozaj perfektná. Každá s každou sme vychádzali dobre. Necítila som závisť, bavili sme sa a tešili stále, keď sme mali byť opäť spolu. Som rada, že som si týmto našla aj nové kamarátky.

Aký bol tvoj tip na víťazku?
Mojou favoritkou a myslím, že aj väčšiny dievčat bolo číslo 1. - Katka Grofová, ktorá vyhrala MISS DANCE SR Sympatia, ktorú si zvolili ľudia na FB.

Čo ťa teraz čaká z hľadiska kraľovania Miss v najbližšej dobe?
Teším sa veľmi na všetky moje „misskovské“ povinnosti. Najbližšie zasadnem do poroty na celoslovenskej tanečnej súťaži GRIMMY DANCE CUP (PreSHOW cup 2013). Opäť to bude naozaj veľký zážitok a skúsenosť.

Ako bude prebiehať v tvojom podaní príprava na celosvetové finále?
Neviem ešte presne ako bude prebiehať samotná príprava na celosvetové finále, ale predpokladám, že moja príprava bude spočívať hlavne v nácviku chôdze, pripravovaní večerných rób, nacvičovaní choreografie a pod.

Ako vyzeralo tvoje nasledujúce ráno po finále?
Zobudila som sa na posteli s korunkou a hneď sa mi vtisli slzičky do tváre. Bolo to skutočne krásne ráno.

2013-4-kovacova6Ako tvoj úspech vníma rodina, priatelia, ľudia vo tvojom blízkom okolí?
Moja rodina ma vždy podporovala v tom, čo robím a vždy sa mi snažili pomôcť plniť si svoje sny, a takto to bolo aj teraz pri tejto súťaži. Mala som v nich neskutočnú podporu a som rada, že som ich potešila víťazstvom. Rodina a samozrejme aj priatelia mi dodávali neskutočnú energiu a motiváciu. Dúfam, že sú na mňa hrdí.

Máš okrem tanca aj iné záľuby?
Medzi moje ďalšie záľuby patrí hlavne fitness. V posilňovni by som trávila aj celé dni.

Ktorá časť súťaže bola pre teba najľahšia a naopak, ktorej si sa bála?
Najľahšia z disciplín bola určite tá posledná a to bolo individuálne sólo vystúpenie, kde som sa cítila ako doma. Najťažšie bolo určite predstavovanie sa pred celým preplneným PKO a tiež som sa trošku obávala disciplíny DANCE FASHION SHOW, kde sme mali tanečnou choreografiou predvádzať modely.

Absolvovala si aj sústredenie, veľa driny. Opíš nám tvoju cestu k zisku titulu.
Sústredenie bolo na jednej strane naozaj skvelé, ale na druhej strane sme sa poriadne nadreli, aby naša finálová show bola najlepšia. Na sústredení sme zažili luxus, ktorý sa nezažíva každý deň. Fotili sme fotky, natáčali videá a organizátori sa o nás skutočne starali ako v perinke.

A čo čaká Andreu po víťazstve?
Víťazku čaká okrem hodnotných cien za viac než 7 000,- € aj postup na celosvetovú súťaž krásy tanečného zamerania MISS ALL NATIONS 2013, ktorej finále sa tento rok uskutoční v Číne. Tejto kráske budeme všetci držať palce, aby sa prebojovala na najvyššie priečky medzi celosvetovými konkurentkami a vyzdvihla povedomie Slovenska.

„Bolo to fantastické. Celá táto súťaž od začiatku až dokonca bola na úrovni a nikdy na to nezabudnem, každý jeden zážitok a skúsenosť ma posunuli vyššie a dalo mi to niečo do života. Odporučila by som to každej peknej a nadanej tanečníčke,“ dodáva víťazka.

* Našej novej Miss ďakujeme za rozhovor a prajeme jej veľa šťastia na súťaži v Číne.
* foto: http://www.facebook.com/FABIOPRODUCTION

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Lackomoni - Denný tábor 2022

23.06.2022 / Život

Lackomoni - Denný tábor 2022

Ponuka denného tábora, cez ktorú môžu Vaše deti zmysluplne aj originálne stráviť časť letných prázdnin a rodičom pomôže vykryť...

Čítať viac

Live stream: "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665"

13.05.2022 / Život

Live stream: "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665"

Live stream z humenského námestie, kde sa od 9:30 hod. oficiálne začína "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665". Čakajú na Vás zábery...

Čítať viac

Trička na pomoc Ukrajine

02.03.2022 / Život

Trička na pomoc Ukrajine

V duchu myšlienky #LáskaDávanímRastie by sme radi pomohli ľuďom na Ukrajine aj my z portálu nasehumenne.sk. Pripravili sme preto 3...

Čítať viac

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac