Dominik Kopec: Nevedel som, či to, čo dokážem, bude Robovi stačiť. Predsa som len začínajúci grafik

  • Kategória: Rozhovory
  • Uverejnené 06. 04. 2013
  • Napísal: Lenka Mikitová
2013-4-dominotitulna3

Dominik Kopec v spolupráci so Žijeme hudbou – Humenné sa postarali o prípravu grafiky, loga a úvodných trailerov k piesni kapely Projekt Nahoda & Robo Mikla na skladu „Na Slovensku? Srať!“. Premiéra klipu bola 1.4.2013. Informácie týkajúce sa spolupráce s Robom Miklom i celkové Dominikove dojmy z tejto práce prinášame v článku.

Dominik Kopec má dvadsať rokov a pochádza z Humenného. V súčasnosti pracuje v rodinnej stolárskej firme a vo voľnom čase sa venuje grafike. Vystupuje pod menom GrafiK24 (www.grafik24.sk). Má hudobnú organizáciu „Žijeme hudbou – Humenné“ a už štrnásť rokov sa aktívne venuje hokeju.

Domino vysvetli nám, ako si sa dostal k Robovi Miklovi?
Pred 8 rokmi som pozeral prvú Superstar, kde bol Robo. Bol iný ako ostatní a to ma na ňom zaujalo. Pesničky od neho a aj jeho kapely sa mi páčia. Dostal som sa k nemu tak, že som chcel dať pesničku “Na Slovensku? Srať!“ na youtube a tak som mu napísal. Vadilo mu však, že som to nahral na youtube bez obrazu. Medzi rečou som mu spomenul, že som grafik a hneď začala spolupráca.

2013-4-domino6

Prečo si si vybral práve túto pesničku? Nechcel si aj inú?
Nad tým som ani nepremýšľal. Je to jedna z dvoch najnovších pesničiek od Roba a na tu druhú už videoklip má. A myslím, že aj táto pesnička potrebovala videoklip, lebo niekto už musel povedať pravdu o slovenskom šoubiznise.

Ako dlho ti trvala samotná príprava trailera a neskôr tých log?
Ťažko povedať, pretože zo začiatku som mal celý klip vytvoriť ja – z obrázkov, fotiek a krátkych videí. Nakoniec sa to zmenilo na oficiálny klip a robilo sa odznova. Trailery boli dokopy 3 a výroba každého trvala asi tak 2 hodiny. Fotky už boli prichystané z toho pôvodného klipu, takže už trebalo iba tie loga. Tie som robil postupne a na jednom bolo menej práce a na druhom viac. Viackrát trebalo niečo opravovať alebo robiť na novo, ale nemyslím to tak, že Robo vymýšľal. Spolupráca s ním bola fajn.

Mal si pred Robom nejakú skúsenosť s robením/strihaním trailerov k piesňam?
Nie. Toto boli moje prvé trailery. No už v 13 rokoch som s mojou partiou natáčal srandovné videa, ktoré som potom doma strihal a upravoval. Neskôr som zostrihal asi ďalšie 3 videa pre môj hokejový tým. Takže toto boli asi moje jediné skúsenosti, ktoré som dovtedy mal.

Dva trailery ako upútavky na pripravovaný videoklip pripravené GrafiKom24 - Dominikom Kopcom.

Ako si sa cítil, keď ti Robo odpísal a teda dal ti takúto šancu? Bol si aj finančne ohodnotení?
Najprv strach a tréma. Nevedel som, či to čo dokážem, bude Robovi stačiť. Predsa som len začínajúci grafik. Najprv šlo len o neoficiálny klip, kde mali byť použité obrázky, fotky, a upravené loga... Už som to mal takmer celé hotové a Robo bol s tým spokojný. No nakoniec sa rozhodol natočiť oficiálny klip, kde použil aj môj materiál. Čiže okrem traileru aj takto som sa podieľal na klipe a vlastne bez môjho oslovenia by tento klip asi nevznikol. Samozrejme, že som bol aj finančne odmenený, ale koľko to sa nehovorí. (smiech)

Stretol si sa s Robom aj osobne alebo ako ste komunikovali pri spolupráci?
Stretli sme sa osobne ešte pred touto spoluprácou, ale počas spolupráce nie, pretože Robo žije v USA. Komunikovali sme cez telefón, e-maily a facebook.2013-4-domino2

Zmenilo sa v tvojom živote, svete niečo od momentu, keď si začal spolupracovať s Robom Miklom?
Nemyslím, žeby sa v mojom živote niečo zmenilo. Keďže videoklip je vonku len pár dní, ťažko hovoriť o nejakej zmene. Verím, že nejaké ponuky ešte prídu.

Vieme o tebe, že sa venuješ aj profesionálnejšie hokeju. Ako je možné, že si popri tréningoch našiel čas na takúto aktivitu?
Kto chce, ten si čas nájde...

Ak by si sa mal rozhodnúť, čím by si sa v budúcnosti mal živiť, bol by to hokej alebo práca s grafikou?
Ak by som si mal vybrať tak určite hokej. Ale nemyslím si, že by ma jedna z týchto veci uživila, ale budem rád, keď si týmto aspoň trochu privyrobím, z niečoho predsa žiť musím. (smiech)

Očakávaš, že vaša spolupráca bude naďalej pokračovať?
Robo sa vyjadril, že spolupráca bude pokračovať, ale nič konkrétne nespomínal. Tak uvidíme čo prinesie čas.

Oficiálny videoklip k piesni

Nech je už Váš názor na prieseň od Roba Miklu akákoľvek, musíme uznať, že pozitívom je skutočnosť, že spevák poskytol možnosť a dal šancu mladému talentovanému mužovi, Dominovi Kopcovi, aby robil to čo ho baví, v čom je dobrý, a tak rozvíjal svoje schopnosti.

* Dominovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu, aby bola práve grafická pomoc s piesňou Roba Miklu prvým krokom k ďalším ponukám spolupráce.

* foto: archív Dominika Kopca

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac