Samuel Puškár: Toto ocenenie je pochvala za celoročnú prácu nielen pre mňa, ale aj trénerov

  • Kategória: Rozhovory
  • Uverejnené 06. 12. 2018
  • Napísal: Ľubo Horný
2018-12-samuel-puskar07

Koncom novembra sa uskutočnil už 25. ročník ankety Tenista roka 2018. Medzi mužmi zvíťazil Martin Kližan a už po ôsmykrát si prevzala ocenenie Dominika Cibulková. Našu pozornosť však upriamime na hlasovanie v kategórii juniorov, kde s rozdielom 35 hlasov zvíťazil humenský rodák Samuel Puškár.

Nedávno sme vás informovali o veľkom úspechu našej kickboxerky Dominiky Karchovej, ktorá sa stala vicemajsterkou Európy. Po nej prichádza ďalšie významné ocenenie pre humenského rodáka Samuela Puškára, ktorý si prebral tenisové ocenenie Junior roka 2018. Viac o jeho úspechu prezradí nasledujúci rozhovor.

V akom veku a kde si sa začal venovať tenisu? Kto ťa k nemu priviedol?

Tenisu som sa začal venovať už ako 6 ročný doma v Humennom. Priviedla má k nemu moja mamka, ktorá vždy chcela, aby som vedel hrať všetky raketové športy. Mojím prvým trénerom bol Ladislav Mochnacký. Ten ma naučil nie len hrať a búchať do loptičky, ale aj ten tenis naozaj milovať.

Prednedávnom si získal cenu Junior roka 2018. Bola tvoja uplynulá sezóna úspešná?

Už začiatok sezóny bol pre mňa celkom fajn. Vyhral som 3 ITF turnaje a taktiež som sa stal majstrom na zimných majstrovstvách Slovenska. Na konci zimnej sezóny som prestal hrať juniorské turnaje a prešiel som na mužský tenis.

2018-12-samuel-puskar07

Umiestnil si sa na prvom mieste s pomerne veľkým náskokom, očakával si, že získaš toto ocenenie?

Aj keď som vedel o svojej nominácii, až do poslednej chvíle sa nevedelo, kto vlastne zvíťazí. V ankete hlasujú tenisoví tréneri a novinári, čiže to nie je hlasovanie za základe sympatií. Zisk tohto ocenenia som trochu očakával, lebo som bol slovenská juniorská tenisová jednotka a vyhral som letné a zimné majstrovstvá Slovenska.

Čo pre teba toto ocenenie znamená? Ide o tvoj najväčší úspech?

Toto ocenenie je pochvala za celoročnú prácu nielen pre mňa, ale aj trénerov – pána trénera Hrunčáka a kondičného trénera Gaboviča. Získanie tohto ocenenia je motivácia do nasledujúcich rokov, aby som na sebe ešte tvrdšie pracoval a každým dňom sa zlepšoval.

Napriek tomu, že si Humenčan, momentálne pôsobíš v Tenisovom klube Slovan Bratislava. Ako si sa tam dostal?

Humenné bolo a naďalej je moja srdcovka, aj keď momentálne nemám veľa času chodiť do môjho rodného mesta. Mám veľa tréningov a turnajov počas roka a je veľmi zložité to skĺbiť s cestovaním domov. No vždy keď je to možné a mám len trochu viac voľného času, tak si nájdem cestu na humenské kurty, zájdem za starými trénermi a trochu si s deťmi ťuknem.
Do Bratislavy má priviedla túžba porovnávať sa s tými najlepšími na Slovensku, čo na východe už nebolo možné. Veľmi mi v novom prostredí pomohla slovenská tenisová legenda – Dominik Hrbatý. Ukázal mi tu tvrdú prácu a disciplínu, ktorú musí dodržiavať každý profesionálny športovec.

Aké máš športové ciele do budúcnosti?

Ciele do budúcnosti mám jednoduché, no jasné – každý deň na sebe tvrdo pracovať, čo sa snáď prejaví aj na výsledkoch. Verím, že keď sa toho budem držať, tak raz príde aj ocenenie Tenista roka.

* Samuelovi ďakujeme za poskytnutý rozhovor a prajeme mu veľa úspechov v jej športovej kariére.

* Foto: tenishe.com, galéria Samuela Puškára

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac