Na Vianoce tá správna atmosféra...

  • Kategória: Rozhovory
  • Uverejnené 17. 12. 2012
  • Napísal: Dominika Kostolníková
2012_12_perniky1

Ani tieto Vianoce nesmú na Vašom stole chýbať tradičné vianočné medovníky? Zhovárali sme sa so skúsenou pernikárkou pani Ľudmilou Belejovou, ktorá nám odhalila niektoré tajomstvá zo sveta tejto pochúťky. Ponúkla mnoho užitočných rád aby ste aj Vy mohli stráviť Vianoce v dome prevoňanom medom a cukrom.

Kto Vás priviedol k pečeniu perníkov a koľko rokov sa tomu venujete?
Perníkom som sa začala venovať sama. Najprv som ich robila len s deťmi, ako hociktorá iná mamička, potom sa mi to zapáčilo a asi pred 10 rokmi som sa začala tomu venovať intenzívne. Začala som si hľadať časopisy, recepty a skúšať. Prvé neboli samozrejme ktoviečo, všetko som sa musela naučiť. Musela som si nájsť spôsob, ako to má vyzerať. Veľa mi pomohli časopisy o perníčkoch, ale teraz momentálne už asi 4-5 rokov nevychádzajú, niečo som našla aj na internete. Skúšala som veľa rôznych receptov, rôzne námety a rady na cesto, zdobenie, všetko som si vyberala z toho. A keď si človek nájde svoj spôsob, tak sa pomaly vypracuje.

Urobili ste aj nejaké dielo, na ktoré ste pyšná?
Pred dvoma rokmi som robila do kaplnky u Saleziánov veľký pernikový Betlehem. Ale nič špeciálne inak nerobím. Perníky pečiem viac-menej pre radosť. Teraz mám urobenú chalúpku, skúšala som to prvýkrát. Robila som aj rôzne kočiariky na krstiny, teraz som sa začala špecializovať na mištičky a dózy. Ale na to je potrebné iné cesto a pečie sa pomocou formičky. Minulý rok som začala robiť duté vianočné gule, nato je tiež špeciálna formička.
2012 12 perniky4
Je veľa rôznych receptov na cesto. Aký je podľa vás najlepší?
Receptov je určite viac ako tisíc. Ja som najprv robila jedno cesto, ktoré som mala z televízie, ale keď dlhšie stálo, tak bolo dosť tvrdé. Raz keď som bola u kamarátky na návšteve, ona tam mala urobené perníčky a jej cesto mi veľmi zachutilo. Tak som sa jej opýtala na recept, ešte som ho doladila, prispôsobila na svoj pomer a tieto pečiem už celé roky.

Čo je pri príprave cesta dôležité?
Cesto sa musí v rukách dobre vypracovať, vymiesiť, a potom sa odloží do chladničky. Najlepšie je, keď postojí viac dní, aj týždeň, niekedy nechávam aj dva. Ale musí byť zabalené v mikroténovom sáčku. Tie všetky zmesi, ktoré tam sú, sa ešte viac pospájajú, takže cesto je chuťovo ešte lepšie. Pred pečením ho vyberieme, aby nebolo veľmi studené a môžeme pracovať. Takže ho môžeme urobiť aj do zásoby, je to veľmi praktické.

Perníky sa niekedy zvyknú robiť skôr, aby cesto zmäklo. Koľko by mali ešte pred jedením stáť?
Môj recept nie je taký, že upečené musia zmäknúť. Moje sú mäkké stále. Upečené, aj potom keď dlhšie stoja. Ja nemám taký typ perníkov, že po upečení musia stáť a dať tam chlebík alebo jabĺčko. Takže keď je dobre urobené cesto, perníček je hneď pripravený na jedenie.

Skúšali ste aj nejaké vlastné experimenty s cestom?
Áno. Veľmi sa mi páčili také tmavohnedé perníky a v iných receptoch písalo, že treba pridať kakao. Ale neosvedčilo sa mi to. Cesto bolo dosť tuhé a nebolo ani veľmi dobré. Takže také už nepečiem. Nevadí, že perník je svetlý. Farbu má podľa toho, akej farby je med. Ja ich potom aj tak zalievam s polevou.

Treba perníky pred upečením aj potierať?
Áno, ale až po upečení. Hneď ako sa vyberú z rúry, treba ich potrieť rozšľahaným vajíčkom. Potom sa nechajú vychladnúť, vysušiť, je dobré aby pred zdobením aspoň jeden deň postáli.

Zdobili ste perníky od začiatku alebo ste sa k tomu dostali až neskôr?
Zdobila som od začiatku. Ale najprv len tak, že som upečený perníček nezalievala, len som ho ozdobila snehom. Ale potom som videla v časopisoch, že sú zaliate aj polevou, takže sa dali vytvárať rôzne vzory. Alebo sa zaleje iba časť perníka, a potom sa dajú rôzne zdobiť aj čisté aj zaliate plochy. Sneh sa dá aj farbiť, takže perníky môžu byť aj farebné.

Máte na zdobenie aj nejaké špeciálne motívy?
Najprv som sa učila všetko z časopisov. Niečo aj z internetu. Ale posledné roky to robím tak, že keď ideme niekde na dovolenku alebo kdekoľvek, tak si pozerám, kde sú nejaké pekné ľudové motívy, ktoré by sa dali využiť na perník. Napríklad minulého roku sme boli na jarmoku v Skalici, kde sme videli taký ľudový dom. No a tam bolo toho veľa. Či už zábradlie alebo ľudová maľovka, tak som si všetko nakreslila na papierik a priniesla si to. Teraz som aj vyčítala, že sa na perníky vracajú ľudové motívy. Napríklad z krojov, všetky vzory a kresby. Tie som ešte neskúšala, ale určite to môže byť zaujímavé. Je aj taká možnosť, že sa dajú kúpiť hotové hviezdičky alebo kvetinky, ktoré sa iba prilepia, ale mne sa to nepáči. To už nie je rukou urobený perník, už je to umelé.
2012 12 perniky3
Ako urobiť čo najlepšiu polevu?
Nesmie byť hustá, nemôže byť ani riedka. Riedka sa rozteká, hustá sa nerozmaže dobre na perníku a bude robiť šmuhy, musí byť akurátna. Treba len skúšať.
Cukor musí byť preosiaty minimálne raz, lepšie dvakrát. Závisí to od kvality cukru. Ja používam Považský cukor, v modrom sáčku, lebo má málo hrudiek. Na jedno bielko sa dáva  15 dkg cukru, ale záleží aj od veľkosti vajíčka. Mieša sa ručne asi 20 minút. Na zvýraznenie lesku sa ešte môže pridať malá lyžička studenej alebo teplej vody. Teraz pred Vianocami som urobila už minimálne 1500 perníkov a všetku polevu som miešala v rukách. Keď sa to robí šľahačom, bielok sa veľmi prevzdušňuje, utvorí sa veľa bublín a potom sa nedá dobre zalievať. Niekedy kvôli tomu poleva z perníka padá.

Aký je rozdiel medzi tou polevou, ktorou sa zalieva a ktorou sa zdobí?
Tá, ktorou sa zalieva, musí byť trošičku redšia ako tá, ktorou sa zdobí, aby sa po perníku dobre rozliala. A veľmi dôležité je aj to, že pred tým, ako sa poleva začne nanášať, perník sa musí obkresliť, aby poleva držala a aby bol okraj pekný. Potom sa musí nechať perník vysušiť a úplne zatvrdnúť, s mäkkou polevou sa pracovať nesmie. No a poleva na písanie musí byť taká hustá, aby keď sa dvihne lyžičkou netiekla, ale nesmie byť ani taká, aby sa na lyžičke úplne udržala. Musí sa tak ako keby ťahať. Lebo keby bola veľmi tuhá a taká sa naniesla na perník, tak by sa rýchlo vysušila a odpadla. Ak ju potrebujeme zriediť, tak vodou alebo citrónovou šťavou, ale ja uprednostňujem vodu.

Keď máte polevu hotovú, čím ju nanášate na perníky?
Polevu dám do sáčka, ale nie do mikroténového, lebo to by sa trhalo. Používam hrubší sáčok, navrchu ho zaviažem a nožnicami urobím maličkú dieročku.

A na záver ešte ten zázračný recept:

•    1 kg hladkej múky
•    30 dkg práškového cukru
•    3 celé prášky do perníka
•    3 kávové lyžičky sódy bikarbóny
•    6 vajec
•    7 lyžíc medu
•    80 g palmarínu
Všetko spracujeme na hladké cesto a uložíme do mikroténového sačka do chladničky. Môže stáť aj dva týždne.

Pani Belejovej ďakujeme za rozhovor a Vám želáme príjemné pečenie a sladké perníkové Vianoce.
* Viac informácií a jej výtvory si môžete pozrieť na webových stránkach:
 http://belejovaludmila.webnode.sk/
 http://tradicnemedovniky.sk/

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Rozdelenie financií na rok 2020 pre športové kluby

02.07.2020 / Samospráva

Rozdelenie financií na rok 2020 pre športové kluby

Mesto Humenné podporuje rozvoj športu v meste dvoma formami – priamou a nepriamou finančnou dotáciou. Z rozpočtu mesta poskytuje priamu...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

02.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

29.06.2020 / Život

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

Humenné sa ľuďom v prvej línii poďakuje divadlom. Pomoc pri zvládnutí situácie spojenej s pandémiou nového koronavírusu odmení mesto Humenné...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

29.06.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 27. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

28.06.2020 / Šport

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

Vo veku 40 rokov zomrel bývalý slovenský futbalový reprezentant Marián Čišovský. Od roku 2014 bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS),...

Čítať viac