Viac ako sto mladých vystúpilo na scéne

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 02. 02. 2014
  • Napísal: Monika Fecenková
201401_Clanok_db_show

Saleziánska rodina pripravila v nedeľu 2. februára Don Bosco show s podtitulom „Snívajme s don Boscom“. Tento kultúrno-zábavný program pozostával z divadelných scénok, tanečných či hudobných vystúpení. Hlavnými protagonistami boli deti, mladí a animátori, ktorí navštevujú domy saleziánok a saleziánov. Spolu ich na scéne mestského kultúrneho strediska účinkovalo viac ako sto.

„Don Bosco show organizujeme z príležitosti osláv sviatku don Bosca. Je nám drahý, máme ho radi. Je tu hlboká tradícia robiť Don Bosco Show. Na každom stretku deti nacvičujú, tešia sa na to. Aj samotný názov „Snívajte s don Boscom“ naznačuje, že sme sa snažili vojsť do toho sna,“ objasnil dôvod akcie direktor saleziánskeho domu v Humennom, Marián Husár SDB.

Na javisku sa vystriedalo jedenásť rôznych vystúpení, ktorých cieľom bolo divákov pobaviť či odovzdať myšlienku. Účinkujúci parodovali rozprávky, predvádzali tanečné kreácie či kúzelnícke triky. Jednotlivé scénky spájalo hlavné divadlo s nosnou myšlienkou predstavenia.

2014-1-don-bosco-show

Skĺbiť toľko detí a mladých si vyžadovalo veľa úsilia a príprav. „Zo začiatku sa príprave venoval len organizačný tím, kde sa okrem iného nacvičovalo aj hlavné divadlo, ktoré režisérsky zastrešil Boris Zbuňák. Popri tom mravčiu robotu robili animátori a animátorky so svojimi stretkami intenzívnym nacvičovaním scénok. Najväčšou prípravou boli generálky prebiehajúce v dvoch fázach. V prvej si deti trénovali pohyb na javisku, v druhej, aby malo divadlo kontinuálny priebeh,“ zhodnotila priebeh príprav členka organizačného tímu, Dagmara Čepelová FMA. 

„Prišli sme, lebo nás zavolali kamarátky, ktoré tam hrali. Predstavili nám tak svoje voľnočasové aktivity,“ povedali diváčky. Z tohto podujatia si pozitívne zážitky niesli nielen diváci, ale aj samotní účinkujúci. „Páči sa mi rodinnosť, to, že sme to zvládli a že sa vieme podržať, aj keď nie všetko vychádza“ zhodnotila účinkujúca, Luana Kundrátová. „Na don Bosco show sa mi páčilo, že sme vytvorili spoločenstvo s ľuďmi, ktorí nie sú s nami každý deň alebo nechodia do oratka. Potešilo ma, že som stretol ľudí, ktorých bežne nestretávam,“ vyjadril sa účinkujúci, Michal Sopiak.

Hercom za ich výkony tlieskalo viac ako päťsto divákov.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

28.07.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 31. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

22.07.2020 / Život

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

Stavenisko „cyklochodník pri Laborci" je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je...

Čítať viac

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

20.07.2020 / Život

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

Tábor v Jasenove má tradíciu už od roku 2011. Denný letný tábor organizuje Obecný úrad Jasenov v spolupráci občianskym združením...

Čítať viac

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

20.07.2020 / Život

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

V niektorých častiach mesta sa naskytne aj pohľad na kopu biologicky rozložiteľného odpadu pred bránami rodinných domov. Nie je dovolené vykladať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac