Vianočné predstavenie SZUŠ Via arto

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 14. 01. 2014
  • Napísal: Mária Rišková
2014-01-via8

Posledný decembrový týždeň v roku 2013 už tradične počas Vianočných trhov mesta Humenné patril v MsKS kultúrnemu predstaveniu Súkromnej základnej umeleckej školy Via arto (ďalej len SZUŠ Via arto). Súčasťou koncertu bola pred vstupom do divadelnej sály aj výstava vianočných prác a pohľadníc žiakov školy.

Hneď v úvode zaznela Tichá noc v podaní saxofónového tria. Po nich sa predstavili  nádejné malé talenty z prípravného štúdia v SZUŠ Via arto. Spolu so snehovými vločkami roztancovali celé pódium a navodili atmosféru zimy. Počas koncertu zazneli známe populárne skladby ako Entertainer, Raindrops keep falling on my head, Santa Claus is coming to town, Rolničky a iné v podaní  zobcových fláut, keyboardu, spevu, bicích nástrojov, gitár a saxofónov.

2014-01-via3

Krátku Betlehemskú hru s valachmi a anjelom predviedol divadelný súbor, po nich zazneli známe koledy, ktoré zahrali žiačky flautového súboru. Tanečný odbor sa opäť predstavil úžasnými rozprávkovo pestrofarebnými kostýmami a tvorivými tanečnými  choreografiami.

Záver patril, ako býva zvykom, spoločnej piesni, kde spolu zaspievali všetci účinkujúci  známy soundtrack k filmu Křídla Vánoc, pieseň CESTA. Veríme, že vás naše vystúpenie potešilo a povzbudilo k tomu, aby ste naďalej s nami kráčali cestou umenia. Prajeme mnoho úspechov, radosti a spokojnosti v Novom Roku 2014.

Okrem kultúrneho podujatia spestrila SZUŠ Via arto spolu so ZŠ Hrnčiarskou svojím hudobno-divadelným programom krásne popoludnie štvrtej adventnej nedele pri  zapálení sviece. V príhovore sa predstavil pán zástupca primátorky Ing. arch. A. Semanco a pani Mgr. J. Fiľová. Nasledoval samotný slávnostný akt, ktorý bol sprevádzaný srdečným spevom a hudbou umeleckej školy. 

Atmosféru blížiacich sa Vianoc navodili aj básne žiačok zo ZŠ Hrnčiarska a krátka Btelehemské hra, kde sa predstavili žiaci divadelného súboru SZUŠ Via arto. Po programe sa podával skvelý vianočný punč, varené víno, domáce pirohy a iné dobroty. Vytvorila sa príjemná predvianočná atmosféra pri fontáne, ktorá svietila už naplno so všetkými štyrmi adventnými sviecami.

* zdroj: SZUŠ Via Arto

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

28.07.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 31. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

22.07.2020 / Život

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

Stavenisko „cyklochodník pri Laborci" je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je...

Čítať viac

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

20.07.2020 / Život

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

Tábor v Jasenove má tradíciu už od roku 2011. Denný letný tábor organizuje Obecný úrad Jasenov v spolupráci občianskym združením...

Čítať viac

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

20.07.2020 / Život

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

V niektorých častiach mesta sa naskytne aj pohľad na kopu biologicky rozložiteľného odpadu pred bránami rodinných domov. Nie je dovolené vykladať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac