Úspešné predvianočné koncerty s Múzou

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 30. 12. 2013
  • Napísal: Mgr. Viera Petrovčinová
2013-12-muza-vianocny-koncert-15

Posledný predvianočný týždeň sa v Súkromnej základnej umeleckej škole Múza niesol v znamení koncertovania. Najprv sme vianočnú atmosféru obohatili pestrým hudobným programom v obchodnom centre Triáda a zmiernili tak nákupnú horúčku na príjemné pohladenie pre uši.

Podobný, no komornejší bol štvrtkový koncert v kostole sv. Košických mučeníkov, kde dostali priestor hlavne speváci, dychári a gitaristi, ktorým sa jemnými tónmi gitary podarilo rozozvučať chrám.
Zlatý stred týždňa patril hlavnému benefičnému koncertu Čas radosti a veselosti, ktorý sa tradične konal v Dome kultúry MsKS v Humennom. Aj tentoraz sa ho organizátorsky zhostili Spevácky zbor mesta Humenné, Súkromná umelecká škola Múza a to všetko pod záštitou primátorky mesta PhDr. Jany Vaľovej. Príjemný podvečer už dvanásteho ročníka otvorila vianočná Tichá noc v tak trochu netradičnej, no zato zaujímavej a originálnej klavírnej úprave pre dvoch hráčov.

2013-12-muza-vianocny-koncert-06

Bezstarostnosť lietajúcich motýľov znázornili zobcové flauty a zvuk gitary nás pozval na zimnú Sánkovačku. Tá nás spolu so snívajúcim klavírom  dostatočne naladila na zmes vianočných kolied v podaní Speváckeho zboru mesta Humenné a komorného ženského zboru Womanvocal. Ľubozvučné hlasy zneli v latinčine, angličtine, rusínčine, no nechýbala ani slovenčina. Vážnejšiu atmosféru rozveselil orchester Múza band s detským speváckym zborom Lienka, ktorí vniesli trochu gospelu v podobe piesne Kto si ty a s veselou vianočnou náladou  sa podelili žiaci z Múzy. V programe nechýbali tradične ani tanečné čísla. Škôlkári svojím spontánnym vystupovaním na ľudovú nôtu rozveselili publikum tak dokonale, že si získali ich srdcia opätovným potleskom. Ďalším tanečníkom sa podarilo roztancovať tlačidlá na klávesnici a skúsenejšie tanečníčky zatancovali dokonalé tango s francúzskym nádychom.
Netradičnú veselú atmosféru rozprúdili aj pozvaní hostia - Konzervatory sax kvartet, ktorí na saxofóne vykúzlili čaro Vianoc. Hrejivú atmosféru, v ktorej sa striedala jedna koleda po druhej, umocnilo aj rozprávanie dojímavého rozprávkového príbehu Dievčatko so zápalkami,  v podaní detí z literárno-dramatického odboru. A keď už boli všetky hudobné darčeky rozdané, prišla tá hlavná chvíľa vzájomnej pomoci a súdržnosti. Tento rok finančný dar putoval do sociálne znevýhodnených rodín. Samozrejme, vďaka patrí mestu Humenné, štedrým sponzorom i samotným divákom vďaka ktorým sa vyzbieralo 212, 74 E.

Súčasťou programu bola i výstava Svet fantázie, ktorej obrazy a výrobky žiakov vyhotovené z keramiky i farieb prispeli na realizáciu benefície. Znovu možno konštatovať, že i tentoraz sa podarilo spojiť hudbu a prospešnú benefíciu a venovať ju tým, ktorí to najviac potrebujú.

* zdroj foto: Richard Mocák

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

28.07.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 31. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

22.07.2020 / Život

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

Stavenisko „cyklochodník pri Laborci" je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je...

Čítať viac

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

20.07.2020 / Život

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

Tábor v Jasenove má tradíciu už od roku 2011. Denný letný tábor organizuje Obecný úrad Jasenov v spolupráci občianskym združením...

Čítať viac

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

20.07.2020 / Život

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

V niektorých častiach mesta sa naskytne aj pohľad na kopu biologicky rozložiteľného odpadu pred bránami rodinných domov. Nie je dovolené vykladať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac