S hudbou a tancom spoznávame rôzne žánre

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 11. 06. 2013
  • Napísal: Mgr.M. Rišková DiS.art
2013-6-koncert3

V polovici mája v MsKS pripravila SZUŠ Via Arto  pre ZŠ mesta Humenné doobedie plné živých  tónov a hravých tancov.  Keďže tento koncert bol výchovný, pozvaní žiaci zo ZŠ mali za úlohu uhádnuť na akom nástroji sa hralo, opísať stavbu nástroja a zaradiť  hudobné skladby a tance do obdobia alebo  umeleckého štýlu. Publikum bolo veľmi vnímavé, s oduševnením sa zapájalo do odpovedí a dokonca spevom a  rytmickým tlieskaním sprevádzalo našich malých i veľkých umelcov.

Hneď v úvode sa predstavili najmladší Námorníčkovia a prípravkári tancom s kruhmi pod vedením p. uč. E. Kocúrovej a Z. Bačovej. Po nich na ľudovú nôtu zahral súbor fláut  piesne Červené jabĺčko a Tancuj,Tancuj pod vedením p. uč. Mgr. M.Riškovej DiS.art  a zatancoval folklórny súbor zo ZŠ Košarovce, ktorý vedie p. uč. I. Hivková.
 Z klasiky zazneli skladby od F. Sura Andantino, P. I. Čajkovského Starofrancúzska pieseň, španielske Ejercicio, od J. S. Bacha Menuet a od Guillianiho Rondo. Skladby hrali v podaní gitár žiaci A. a A. M. Tabákovci, ktorých pripravil p. riaditeľ Radovan Seko, L. Durňáková pod vedením p. uč. Mgr. L. Jeňa, Jozef Mocák nacvičil skladbu s p. uč. M. Belančatom DiS.art a žiačka D. Jakubová s p. uč. Mgr. J.Jeňom. Klasický balet bravúrne zvládli malé baletky a spolu s tanečníčkami v tanci Šapitó predviedli úžasnú choreografiu, ktorú vytvorila p. uč. E. Kocúrová. Jej nápaditá práca choreografky a výkon žiačok bol ocenený mnohými prvými miestami na celoslovenskej súťaži PRE-DE-TA v Košiciach. Tanec Šapitó patril medzi najlepšie choreografie súťaže a ocenilo ho tiež nadšeným potleskom publikum v divadelnej sále.

2013-6-koncert5

Po vážnej, klasickej hudbe sme sa preniesli do 20. a 21. storočia, v ktorom vládne  jazzový, moderný a populárny žáner. V takomto duchu sa predviedol tanec Ja pán, ty pán, ktorý pripravila p. uč. E. Kocúrová a výnimočné tance Braces, Tanečné kreácie a Moderné tance žiačok zo ZŠ z Košaroviec, ktoré trpezlivo nacvičila so žiačkami p. uč. Z. Bačová. Hrou na bicie nástroje očaril F. Krempaský, žiak p. uč. Bc. M. Jeňa DiS.art. V závere sa ešte predstavila skladbou I feel good školská kapela v zložení: bicie- Š. Jakuba, gitary- žiačka N. Valíková a p. uč. Mgr.J. Jeňo, saxofón- N. Bankov- absolútny víťaz na celosl. súťaži v hre na saxofón v Starej Ľubovni, ktorého pripravil p. uč. Bc.M.Jeňo DiS.art.


Veľmi pekne ďakujeme všetkým zúčastneným  žiakom a ich učiteľom za ich podporu a vytvorenie príjemnej atmosféry. Zároveň pozývame všetkých, ktorí chcú počuť a vidieť naživo umelcov z Via arto na ďalšie koncerty, a to dňa 16. júna  o 17:00 hod. pri fontáne v Humennom v rámci podujatia Mestského kultúrne leto a dňa 24. júna o 9:30 hod.v MsKS na koncerte „Rozlúčka škôlkarov“. Tešíme sa sa na Vás.

* autorka článku je zástupkyňou riaditeľa Súkromnej základnej umeleckej školy Via Arto
* foto a video: Richard Mocák

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

28.07.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 31. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

22.07.2020 / Život

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

Stavenisko „cyklochodník pri Laborci" je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je...

Čítať viac

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

20.07.2020 / Život

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

Tábor v Jasenove má tradíciu už od roku 2011. Denný letný tábor organizuje Obecný úrad Jasenov v spolupráci občianskym združením...

Čítať viac

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

20.07.2020 / Život

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

V niektorých častiach mesta sa naskytne aj pohľad na kopu biologicky rozložiteľného odpadu pred bránami rodinných domov. Nie je dovolené vykladať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac