Víkendové podujatia v humenskom NERV-e

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 22. 11. 2019
logonerv

V priebehu víkendu sa uskutoční hneď dvojica zaujímavých podujatí v priestore netradičnej galérie NERV. Priestor sa nachádza na poschodí bývalého podniku Zekon.

POP A KNIT

Vlna trochu inak, farebnejšie, tvárnejšie, nápaditejšie – takto vníma prírodný, v našich končinách na ručné práce obľúbený materiál Humenčanka Silvia Varčová. Kombináciou slovenského folklóru či tradičných škótskych vzorov s modernou farebnosťou a invenčnými kombináciami vytvára tašky, šály, odevy, ktoré sú hotovou pastvou pre oči. Jej práce, ktoré oslovili aj princa Charlesa, je možné vidieť od piatku 22. novembra v priestoroch NERV platformy na Laboreckej ulici. “Počas štúdia textilného dizajnu na univerzite som nadobudla skutočné potešenie z vytvárania pletenín a textílií, ako aj v rozšírení si vedomostí o prírodných priadzach a trendoch. Inšpirovaním sa v tradičnej kultúre, ci už slovenským folklórom alebo škótskym dedičstvom, som sa rozhodla preskúmať spôsob, akým si pletený odev želá byť niečím viac, ako každodenným šatstvom, ako sa rozvinúť do niečoho bujnejšieho, spletitejšieho a krásnejšieho,” povedala o tom, čo výstava Pop a Knit prinesie, autorka. Silvia Varčová vyštudovala textilný dizajn na Scottish Bordrs Campus, Hariot Watt University. Vďaka prvenstvu v študentskej súťaži stážovala v spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou tradičných škótskych golfových odevov so 135-ročnou tradíciou. Meniť textilné materiály na odevy začala v 12 rokoch, jej vášeň pre pleteniny sa odzrkadľuje v snahe dodať pletenému dizajnu “sochársku”, trojrozmernú krásu.
Vernisáž výstavy farebných kúskov z jej dielne je o 18.00 hod.

ZIMNÁ VÝMENNÁ BURZA OBLEČENIA A HRAČIEK A EKOLOGICKÉ VIANOCE

Máte doma oblečenie, ktoré s výmenou zimného šatníka za letný síce putujú domácnosťou hore – dolu, no do ulíc sa už nejaký ten čas nedostalo? Takzvané “stálice”, ktoré už nenosíte, no je vám ľúto ich len tak vyhodiť? A čo tak vymeniť ich? Zimný swap v priestoroch NERV platformy v sobotu od 10.00 hod. vám to umožní. Vymieňať sa bude “dospelácke” i detské oblečenie, a tiež hračky. Keďže výmena je jedným z princípov zodpovedného, ekologického životného štýlu blízkeho myšlienke Zero waste, súčasťou zimnej výmennej burzy šatstva je prednáška EKOLOGICKÉ VIANOCE. Dozviete sa na nej tipy a triky, ako prežiť sviatky nielen vo vianočnom, ale aj zelenšom duchu. Od upratovania po stromček, môžete s lektorkami Ivetou Sninskou a Sandrou Palenčárovou hľadať zdravšie a k prostrediu priateľskejšie alternatívy Vianoc.
Začiatok prednášky je o 13.00 hod.

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

09.12.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

05.12.2019 / Život

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

Zapozerajte a započúvajte sa s nami do príbehu lásky, ktorá je silnejšia ako smrť…
Vločky letia preč do všetkých kútov...

Čítať viac

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

05.12.2019 / Život

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

Mesto Humenné Vás v rámci XXIV. Humenských vianočných trhov pozýva na SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU HURKU 2019.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

04.12.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

04.12.2019 / Šport

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

Po úspešnom dvojzápase proti Prešovčanom boli ďalším súpermi Humenčanov hráči zo Svidníka. Na palubovke sa očakával tuhý boj nakoľko...

Čítať viac