Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 22. 02. 2019
  • Napísal: admin
titulka Pozvánka

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich zachované osobité prvky tradičnej architektúry na území okresu Snina.

Výstava pod názvom Čo nám ostalo... je pre verejnosť inštalovaná od 14. februára v priestoroch Základnej školy s materskou školou Alexandra Duchnoviča v Uliči, Ulič 137 v okrese Snina. 

Prezentované diela  humenských fotografov Alexandra Daňa, Ľudovíta Hrušku, Juraja Kammera, Vladimíra Vajsa a Miroslava Vasila zachytávajú tradičné architektonické prvky  a pôvodné  stavebné materiály ako súčasť mozaiky hmotnej kultúry obyvateľstva niekoľkých najvýchodnejších obcí ubľanskej a uličskej doliny. 

Výstava fotografií tradičnej architektúry obcí v okrese Snina je pokračovaním rozsiahleho rovnomenného múzejného projektu Vihorlatského múzea, ktorého zámerom  je prostredníctvom technickej, dokumentárnej a umeleckej fotografie zaznamenávať, skúmať  a prezentovať súčasný stav tradičnej architektúry  v zbernej oblasti Vihorlatského múzea v Humennom.

Foto1-Inštalácia výstavy, v strede riaditeľka ZŠ s MŠ Alexandra Duchnoviča, Ulič 137 PaedDr. Jana Kočanová

V  najvýchodnejšej základnej škole Slovenska v obci Ulič  je súbor farebných fotografií s romanticko-nostalgickou pamäťovou stopou návratom do ich pôvodného prostredia, v ktorom je dokumentačná a umelecká výpoveď znásobená emocionálnym rozmerom. Zámerom múzea je popri dokumentovaní súčasného stavu tradičnej architektúry vytvorenie priaznivého priestoru k  návratu  ku koreňom kultúrnej identity regiónu. Veríme, že zvolený uhol pohľadu dokáže osloviť predovšetkým mladú generáciu v úsilí o  spoznávanie a uchovávanie kultúrneho dedičstva a hľadaniu vízie jeho uplatnenia v súčasnosti i pre budúcnosť. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Verejnosti je výstava prístupná do 29. marca 2019. 

 

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

ZŠ Hrnčiarska patrí medzi jedenásť škol na Slovensku

26.03.2019 / Školy

ZŠ Hrnčiarska patrí medzi jedenásť škol na Slovensku

„Vaša škola je na európskej úrovni a môžete byť na seba pyšní...“ zneli slová Ing. Kataríny Hrbáňovej, PhD. z Národná služba...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

25.03.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 13. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Jubilejný ročník festivalu rusínskej piesne Márie Čokynovej

22.03.2019 / Kultúra

Jubilejný ročník festivalu rusínskej piesne Márie Čokynovej

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s partnermi − Rusínskou obrodou na Slovensku, Ľubovnianskym osvetovým strediskom v Starej Ľubovni, Prešovským samosprávnym krajom,...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

20.03.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Vihorlatské múzeum bude hostiť 65. ročník recitačnej súťaže

18.03.2019 / Kultúra

Vihorlatské múzeum bude hostiť 65. ročník recitačnej súťaže

Vihorlatské múzeum v Humennom ako organizátor okresnej prehliadky 65. ročníka celoslovenskej postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy detí, mládeže a...

Čítať viac