Umelecká škola Múza zažila úspešný marec. Jej žiaci si na konto pripísali niekoľko úspechov!

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 12. 04. 2018
  • Napísal: Mgr. V.Petrovčinová
2018-04-muza10

Jar a s ňou dobrá nálada sa začala v Súkromnej základnej umeleckej škole Múza veľmi skoro prebúdzať. Tancovalo sa, spievalo i hralo a to nielen v škole, ale hlavne na veľkých súťažných pódiách.

Dňa 23. marca deti z detského speváckeho zboru Lienka „prileteli“ do Vranova nad Topľou, kde sa konala krajská súťažná prehliadka „Mládež spieva“. Po úspešnom predošlom ročníku sa tentokrát na nej, ako pozvaní víťazi z minulého ročníka, predstavili štyrmi piesňami. V konkurencii dvoch mládežníckych a dvoch detských zborov z Prešova, Levoče a Popradu, Humenčania opäť zaujali výberom skladieb ako aj výbornou interpretáciou. Zbor má vo svojom repertoári piesne vážnejšieho charakteru, ale aj súčasné aktuálne témy, ktoré sú deťom blízke.

Téma moderných technológií v piesni Virtuálna realita, ktorá najviac zaujala odbornú porotu aj publika, si vyslúžila obdiv aj k autorke piesni Mgr. Viere Petrovčinovej, ktorá ju vyslovene „ušila“ pre deti Múzy. Vďaka za nácvik patrí umeleckej vedúcej zboru Mgr. Zuzane Dirbákovej.

2018-04-muza06

2018-04-muza03

O dva dni neskôr sa celoslovenskej súťaže zúčastnili tanečníci. Tentokrát to bola súťaž s názvom Showtime Košice, kde sa predstavili spolu so šiestimi tancami. Žiaci si vytancovali dve prvé, dve druhé a jedno tretie miesto. Zaujali choreografiami Okná do duše, Sága krásy, Kto z koho, Vo vetre a Záverečná. Tvorivé nápady, myšlienky, kostýmy, nekonvenčnosť, ktoré sú obsiahnuté v choreografiách, sú veľkou devízou pani učiteľky Oľgy Minčičovej DiS.art. 

2018-04-muza08

2018-04-muza05

Tento súťažný mesiac napokon uzavreli na oblastnej klavírnej súťaži v Snine mimoriadnym úspechom nášho žiaka Jozefa Sklenčára, ktorý pod vedením učiteľky Mgr. Viery Petrovčinovej DiS. art. svojim klavírnym virtuóznym výkonom zaujal porotu v zložení pedagógov umeleckých škôl a konzervatórií ako i samotných divákov. Vo svojej šiestej kategórii trinásť a štrnásť ročných si vybojoval víťazstvo v zlatom pásme a zároveň získal cenu absolútneho víťaza spomedzi deväťdesiatich súťažiacich.

2018-04-muza04

"Tieto úspechy zostanú motiváciou do ďalšej práce. Našim úspešným študentom a ich pedagógom srdečne blahoželáme!," dodala Mgr. V.Petrovčinová.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Vkladajte pozitívne myšlienky ako semená do úrodnej pôdy svojho ducha a dočkáte sa veľkolepej úrody.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

20.01.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

17.01.2019 / Šport

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

Už 19. januára sa v Michalovciach stretnú najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy. V poradí...

Čítať viac

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

16.01.2019 / Život

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

Technické služby mesta Humenné v poslednom čase zaznamenali zvýšený počet sťažností. Dôvodom je vraj nedostatočne odhrnutý sneh na chodníkoch na...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

15.01.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

Zdá sa, že vedenie FK Humenné nechce nechať nič na náhodu! Do nasledujúcej časti sezóny III. TIPOS ligy východ vstúpi...

Čítať viac

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

14.01.2019 / Život

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

Január každého roka sa nezaobíde bez bilancovania. Štatistika počtu obyvateľov či narodených a zomrelých prináša vždy zaujímavé čísla.

Čítať viac