Umelecká škola Múza zažila úspešný marec. Jej žiaci si na konto pripísali niekoľko úspechov!

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 12. 04. 2018
  • Napísal: Mgr. V.Petrovčinová
2018-04-muza10

Jar a s ňou dobrá nálada sa začala v Súkromnej základnej umeleckej škole Múza veľmi skoro prebúdzať. Tancovalo sa, spievalo i hralo a to nielen v škole, ale hlavne na veľkých súťažných pódiách.

Dňa 23. marca deti z detského speváckeho zboru Lienka „prileteli“ do Vranova nad Topľou, kde sa konala krajská súťažná prehliadka „Mládež spieva“. Po úspešnom predošlom ročníku sa tentokrát na nej, ako pozvaní víťazi z minulého ročníka, predstavili štyrmi piesňami. V konkurencii dvoch mládežníckych a dvoch detských zborov z Prešova, Levoče a Popradu, Humenčania opäť zaujali výberom skladieb ako aj výbornou interpretáciou. Zbor má vo svojom repertoári piesne vážnejšieho charakteru, ale aj súčasné aktuálne témy, ktoré sú deťom blízke.

Téma moderných technológií v piesni Virtuálna realita, ktorá najviac zaujala odbornú porotu aj publika, si vyslúžila obdiv aj k autorke piesni Mgr. Viere Petrovčinovej, ktorá ju vyslovene „ušila“ pre deti Múzy. Vďaka za nácvik patrí umeleckej vedúcej zboru Mgr. Zuzane Dirbákovej.

2018-04-muza06

2018-04-muza03

O dva dni neskôr sa celoslovenskej súťaže zúčastnili tanečníci. Tentokrát to bola súťaž s názvom Showtime Košice, kde sa predstavili spolu so šiestimi tancami. Žiaci si vytancovali dve prvé, dve druhé a jedno tretie miesto. Zaujali choreografiami Okná do duše, Sága krásy, Kto z koho, Vo vetre a Záverečná. Tvorivé nápady, myšlienky, kostýmy, nekonvenčnosť, ktoré sú obsiahnuté v choreografiách, sú veľkou devízou pani učiteľky Oľgy Minčičovej DiS.art. 

2018-04-muza08

2018-04-muza05

Tento súťažný mesiac napokon uzavreli na oblastnej klavírnej súťaži v Snine mimoriadnym úspechom nášho žiaka Jozefa Sklenčára, ktorý pod vedením učiteľky Mgr. Viery Petrovčinovej DiS. art. svojim klavírnym virtuóznym výkonom zaujal porotu v zložení pedagógov umeleckých škôl a konzervatórií ako i samotných divákov. Vo svojej šiestej kategórii trinásť a štrnásť ročných si vybojoval víťazstvo v zlatom pásme a zároveň získal cenu absolútneho víťaza spomedzi deväťdesiatich súťažiacich.

2018-04-muza04

"Tieto úspechy zostanú motiváciou do ďalšej práce. Našim úspešným študentom a ich pedagógom srdečne blahoželáme!," dodala Mgr. V.Petrovčinová.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Šťastie je ako ozvena. Ohlási sa ti, ale nepríde k tebe.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Práca, brigáda Humenné a okolie

18.10.2018 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

17.10.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

15.10.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 42. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Voľby a ego

14.10.2018 / Komentáre

Voľby a ego

Zasa tu máme voľby. Zasa sa nafúknuté egá tvrdo hlásia k slovu, zasa cítia príval energie. Prichádza čas osláv, tancov...

Čítať viac

Hokej: Súboj tabuľkových susedov priniesol dramatickú koncovku. Humenčania sa bili o body do posledných minút!

10.10.2018 / Šport

Hokej: Súboj tabuľkových susedov priniesol dramatickú koncovku. Humenčania sa bili o body do posledných minút!

Stredajšie 9. kolo St. Nicolaus 1. hokejovej ligy prinieslo so sebou vzrušujúci zápas dvoch tabuľkových susedov. Dubničania si prišli na...

Čítať viac