Via arto deväťkrát na stupni víťazov

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 31. 03. 2018
  • Napísal: Eva Kocúrová DiS.art
2018-03-via-arto02

Dňa 24. marca 2018 sa tanečníci SZUS Via arto zúčastnili celoštátnej kvalifikačnej súťaže SHOW TIME v Košiciach, ktorá je zároveň i nominačnou súťažou Na ME v Budapešti.

Dňa 24. marca 2018 sa tanečníci SZUS Via arto zúčastnili celoštátnej kvalifikačnej súťaže SHOW TIME v Košiciach, ktorá je zároveň i nominačnou súťažou Na ME v Budapešti. "Veľmi nás potešil výsledok nášho súťaženia, ktorý absolútne predbehol očakávania s akými sme do tejto súťaže išli. Ak začneme rátať, tak nasleduje krátke zhodnotenie v číslach: Súťažilo 9 našich choreografií, počet našich tanečníkov bol 62. Šesť choreografií získalo 1.miesto, tri choreografie 2. miesto,6 choreografií získalo viac než 70 bodov, teda zároveň i 6 kvalifikácií na finálové kolo, konečný verdikt padne po ukončení všetkých kvalifikačných súťaží. Najväčším prekvapením pre nás boli naši najmenší, ktorí si priniesli 1. i 2. miesto. Zároveň krásny úspech zaznamenali i tanečníci prvého a druhého ročníka, ktorí takisto získali 2x 1. miesto a nomináciu na finálové kolo."

2018-03-via-arto02

K najťažším rozhodnutiam už každoročne patrí i správny výber kvalitnej súťaže. Tu môžem potvrdiť, že sme sa nepomýlili. Vzhliadli sme mnoho "profi" choreografií i vynikajúcich tanečníkov, zišla sa tu dovolím si povedať "elita" tanečného sveta z celého Slovenska, mnohí z nich viacnásobní majstri Slovenska i ME. Bolo sa na čo pozerať, široké spektrum tanečného umenia, vysoko kvalitná porota, vynikajúco pripravená a hladký priebeh celej súťaže v príjemnom prostredí spoločenského pavilonu v KE. Radi sa sem opäť vrátime i po roku. 

2018-03-via-arto01

2018-03-via-arto03

"Poďakovanie patrí našim žiakom, ďalej rodičom za ich vynikajúcu spoluprácu, osobitné poakovanie i Soňke Džatkovej za nesmiernu pomoc pri súťažení, ale predovšetkým p. riad. SZUŠ Via arto R. Sekovi za jeho neustálu podporu tanečného odboru nemalými finančnými prostriedkami umožňuje žiakom zúčastňovať sa na najprestížnejších súťažiach a taktiež aj mestu Humenné, ktoré tiež finančne pomáha pri podpore mladých talentov v našom meste a oceňuje snahu a úsilie nielen pedagógov, ale aj žiakov. Pred nami sú ďalšie súťaže, k nim patrí i boj o titul ME. S pokorou teda vykročíme na ďalšiu cestu. Posledné poďakovanie teda patrí usporiadateľom pre nás "krásnej" vydarenej súťaže, ktorá nás istotne všetkých posunie ďalej. A to je to najdôležitejšie. Ďakujeme."

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Šťastie je ako ozvena. Ohlási sa ti, ale nepríde k tebe.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Práca, brigáda Humenné a okolie

18.10.2018 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

17.10.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

15.10.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 42. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Voľby a ego

14.10.2018 / Komentáre

Voľby a ego

Zasa tu máme voľby. Zasa sa nafúknuté egá tvrdo hlásia k slovu, zasa cítia príval energie. Prichádza čas osláv, tancov...

Čítať viac

Hokej: Súboj tabuľkových susedov priniesol dramatickú koncovku. Humenčania sa bili o body do posledných minút!

10.10.2018 / Šport

Hokej: Súboj tabuľkových susedov priniesol dramatickú koncovku. Humenčania sa bili o body do posledných minút!

Stredajšie 9. kolo St. Nicolaus 1. hokejovej ligy prinieslo so sebou vzrušujúci zápas dvoch tabuľkových susedov. Dubničania si prišli na...

Čítať viac