Via arto deväťkrát na stupni víťazov

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 31. 03. 2018
  • Napísal: Eva Kocúrová DiS.art
2018-03-via-arto02

Dňa 24. marca 2018 sa tanečníci SZUS Via arto zúčastnili celoštátnej kvalifikačnej súťaže SHOW TIME v Košiciach, ktorá je zároveň i nominačnou súťažou Na ME v Budapešti.

Dňa 24. marca 2018 sa tanečníci SZUS Via arto zúčastnili celoštátnej kvalifikačnej súťaže SHOW TIME v Košiciach, ktorá je zároveň i nominačnou súťažou Na ME v Budapešti. "Veľmi nás potešil výsledok nášho súťaženia, ktorý absolútne predbehol očakávania s akými sme do tejto súťaže išli. Ak začneme rátať, tak nasleduje krátke zhodnotenie v číslach: Súťažilo 9 našich choreografií, počet našich tanečníkov bol 62. Šesť choreografií získalo 1.miesto, tri choreografie 2. miesto,6 choreografií získalo viac než 70 bodov, teda zároveň i 6 kvalifikácií na finálové kolo, konečný verdikt padne po ukončení všetkých kvalifikačných súťaží. Najväčším prekvapením pre nás boli naši najmenší, ktorí si priniesli 1. i 2. miesto. Zároveň krásny úspech zaznamenali i tanečníci prvého a druhého ročníka, ktorí takisto získali 2x 1. miesto a nomináciu na finálové kolo."

2018-03-via-arto02

K najťažším rozhodnutiam už každoročne patrí i správny výber kvalitnej súťaže. Tu môžem potvrdiť, že sme sa nepomýlili. Vzhliadli sme mnoho "profi" choreografií i vynikajúcich tanečníkov, zišla sa tu dovolím si povedať "elita" tanečného sveta z celého Slovenska, mnohí z nich viacnásobní majstri Slovenska i ME. Bolo sa na čo pozerať, široké spektrum tanečného umenia, vysoko kvalitná porota, vynikajúco pripravená a hladký priebeh celej súťaže v príjemnom prostredí spoločenského pavilonu v KE. Radi sa sem opäť vrátime i po roku. 

2018-03-via-arto01

2018-03-via-arto03

"Poďakovanie patrí našim žiakom, ďalej rodičom za ich vynikajúcu spoluprácu, osobitné poakovanie i Soňke Džatkovej za nesmiernu pomoc pri súťažení, ale predovšetkým p. riad. SZUŠ Via arto R. Sekovi za jeho neustálu podporu tanečného odboru nemalými finančnými prostriedkami umožňuje žiakom zúčastňovať sa na najprestížnejších súťažiach a taktiež aj mestu Humenné, ktoré tiež finančne pomáha pri podpore mladých talentov v našom meste a oceňuje snahu a úsilie nielen pedagógov, ale aj žiakov. Pred nami sú ďalšie súťaže, k nim patrí i boj o titul ME. S pokorou teda vykročíme na ďalšiu cestu. Posledné poďakovanie teda patrí usporiadateľom pre nás "krásnej" vydarenej súťaže, ktorá nás istotne všetkých posunie ďalej. A to je to najdôležitejšie. Ďakujeme."

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Vkladajte pozitívne myšlienky ako semená do úrodnej pôdy svojho ducha a dočkáte sa veľkolepej úrody.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

17.01.2019 / Šport

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

Už 19. januára sa v Michalovciach stretnú najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy. V poradí...

Čítať viac

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

16.01.2019 / Život

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

Technické služby mesta Humenné v poslednom čase zaznamenali zvýšený počet sťažností. Dôvodom je vraj nedostatočne odhrnutý sneh na chodníkoch na...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

15.01.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

Zdá sa, že vedenie FK Humenné nechce nechať nič na náhodu! Do nasledujúcej časti sezóny III. TIPOS ligy východ vstúpi...

Čítať viac

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

14.01.2019 / Život

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

Január každého roka sa nezaobíde bez bilancovania. Štatistika počtu obyvateľov či narodených a zomrelých prináša vždy zaujímavé čísla.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

14.01.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 3. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac