Tanečníci SZUŠ Múza sa stali Majstrami Európy

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 12. 07. 2017
  • Napísal: Mgr. Zuzana Dirbáková, SZUŠ Múza Humenné
2017-07-majstrovstva-muza09

Začiatkom júla sa zúčastnili študenti tanečného oddelenia SZUŠ Múza Majstrovstiev Európy vo výrazových tancoch v maďarskej Budapešti, kde si vytancovali prvé miesto. Okrem toho získali od poroty aj špeciálnu cenu "Special award" s postupom na festival, ktorý sa bude konať v polovici septembra v Budapešti.

Študenti tanečného oddelenia SZUŠ Múza svoj školský rok nekončili tradične posledným školským dňom. Cez víkend 1. - 2. júla sa zúčastnili s choreografiou Lavečka Majstrovstiev Európy vo výrazových tancoch v maďarskej Budapešti v kategórii A - juniorov, kde reprezentovali našu školu i mesto Humenné. Vytancovali si prvé miesto (zlaté pásmo) a získali nielen toto krásne ocenenie. Porota ich ohodnotila ešte špeciálnou cenou "Special award" s postupom na festival, ktorý sa bude konať tiež v Budapešti v polovici septembra 2017. Od predsedníčky poroty si vypočuli pochvalu za zaujímavú choreografiu.

2017-07-majstrovstva-muza02

2017-07-majstrovstva-muza06

"Keďže v skupine, ktorá sa zúčastnila Majstrovstiev Európy tancujú žiaci, ktorí navštevujú nielen tanečný odbor, ale aj odbor hudobný, skĺbili a využili sme tieto ich znalosti v spomínanej choreografii. Tanečníci tu súčasne tancujú a hrajú naživo aj na hudobné nástroje, ktoré ovládajú (Emma Uhrinová - altová flauta, Veronika Šimonová - akordeón, Šimon Hajdučko - gitara a Alžbeta Dirbáková - spev). Sprievodný podklad nahrala naša pedagogička Mgr.art. Ivana Štefanová (cimbal) a husle Ing. Danka Kačurová. Radi by sme sa poďakovali nielen všetkým zúčastneným tanečníkom za ich výkony, ale aj ich rodičom za spoluprácu a pani učiteľke Oľge Minčičovej za profesionálne vedenie žiakov."

"Keďže účasť na zahraničnej súťaži si vyžaduje nemalé finančné výdavky, za podporu ďakujeme: Ing. Vladimírovi Bučekovi, Ing. Vladimírovi Koťovi, Ing. Marekovi  Dirbákovi, firmám VK Trade s.r.o. a Reality Invest Trust a.s. Za zapožičanie auta na prepravu tanečníkov patrí poďakovanie pánovi Michalovi Paraskovi."

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Plytvaj energiou na tých, ktorí ťa urobia silnejším.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

22.02.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Koniec januára si žiaci užili na Fašiangovom karnevale

20.02.2018 / Školy

Koniec januára si žiaci užili na Fašiangovom karnevale

Všetkým Vám na známosť sa dáva, že v školskom rozprávkovom kráľovstve, na ZŠ-Kudlovská, karneval sa konal.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

19.02.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 8. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Jubilejný piaty mládežnícky ples sa tešil rekordnej účasti

18.02.2018 / Život

Jubilejný piaty mládežnícky ples sa tešil rekordnej účasti

Mládežnícka organizácia FreeMar pripravila v polovici februára v poradí 5. mládežnícky ples, na ktorý prijalo pozvanie viac ako 180 mladých...

Čítať viac

Žiaci na ZŠ Kudlovskej si zatancovali na svojom v poradí 9. plese

17.02.2018 / Školy

Žiaci na ZŠ Kudlovskej si zatancovali na svojom v poradí 9. plese

Slávnostným gongom a nádhernou piesňou, ktorú zaspieval komorný zbor Young voices ZUŠ Múza pod vedením Mgr. Zuzany Dirbákovej , otvorili...

Čítať viac