Advent s Múzou

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 09. 12. 2015
  • Napísal: Jana Vargová
2015_12_MUZA_miku_3

Už sa to zas blíži, najkrajšie sviatky v roku...  Čakanie na ne v adventnom čase pomáhajú spríjemniť rôzne  akcie. Pre deti je to určite aj stretnutie s Mikulášom. A ak je podfarbené pekným kultúrnym programom, zdá sa, že Vianoce prichádzajú akosi rýchlejšie. 

Súkromná základná umelecká škola Múza už tradične spestruje tento čas veľkým i malým. Jej pedagogička Mgr. Viera Petrovčinová o tohtoročných aktivitách hovorí: "Predvianočná nálada sa v našej umeleckej škole Múza začala tak, ako sa patrí – rušno a veselo. Už v piatok 4. decembra sme zavítali do tunajšej nemocnice, kde naši hudobníci a tanečníci pripravili v spolupráci s riaditeľstvom NsP A. Leňa program pre deti svojich zamestnancov pod názvom „Zachráňme Mikuláša“. Hodinový program, maľovanie na tvár si vychutnali nielen deti, ale aj ich rodičia. Keďže sa Mikuláša podarilo vyliečiť, mohol rozdávať darčeky aj počas nasledujúcich dní."

2015 12 MUZA miku 1

Mrg. V. Petrovčinová ďalej pokračuje: "Sobotné popoludnie sa nieslo v typickej predvianočnej atmosfére. V priestoroch Centra voľného času Dúha totiž ženy z okresnej organizácie Únie žien Slovenska v Humennom pripravovali vianočné ozdoby a ikebany. K čaru Vianoc prispeli aj naši žiaci vianočnými koledami, jazzovými skladbami a veselými tancami. Ani nedeľa nebola oddychová. V detskej herni Guľôčka dostali priestor naši najmenší muzikanti a speváci v programe „Zahráme sa s Mikulášom“. Vo večerných hodinách sme sa presunuli do obchodného centra Avenue, kde bol pripravený program pre návštevníkov centra. Čakal tu na deti Mikuláš s anjelom a čertom. Kým deti súťažili a dostávali darčeky od Mikuláša, mikulášsky balíček v podobe hudobnej nádielky sme postupne rozbaľovali aj my. Pre „nakupujúce publikum“ zaznel spev a príjemné skladby, ktoré predniesli naši žiaci na klavíri, saxofóne a flaute. "

2015 12 MUZA miku 4

Koncertovanie v SZUŠ Múza však nekončí. Už 13. decembra 2015 je so svojím programom súčasťou koncertu Adventné Humenné 2015 pri Fontáne lásky, 16. decembra 2015 navštívia jej žiaci a učitelia Zariadenie pre seniorov v Radvani nad Laborcom a posledná adventná nedeľa pred Štedrým dňom - 20. december 2015 - bude patriť už tradičnému koncertu „Čas radosti veselosti“ a predajnej výstave  „Tradície“ v MsKS. Určite si naň nájdite čas a prídite sa naladiť na tohtoročné Vianoce.

2015 12 MUZA

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

09.12.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

05.12.2019 / Život

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

Zapozerajte a započúvajte sa s nami do príbehu lásky, ktorá je silnejšia ako smrť…
Vločky letia preč do všetkých kútov...

Čítať viac

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

05.12.2019 / Život

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

Mesto Humenné Vás v rámci XXIV. Humenských vianočných trhov pozýva na SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU HURKU 2019.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

04.12.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

04.12.2019 / Šport

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

Po úspešnom dvojzápase proti Prešovčanom boli ďalším súpermi Humenčanov hráči zo Svidníka. Na palubovke sa očakával tuhý boj nakoľko...

Čítať viac