Advent s Múzou

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 09. 12. 2015
  • Napísal: Jana Vargová
2015_12_MUZA_miku_3

Už sa to zas blíži, najkrajšie sviatky v roku...  Čakanie na ne v adventnom čase pomáhajú spríjemniť rôzne  akcie. Pre deti je to určite aj stretnutie s Mikulášom. A ak je podfarbené pekným kultúrnym programom, zdá sa, že Vianoce prichádzajú akosi rýchlejšie. 

Súkromná základná umelecká škola Múza už tradične spestruje tento čas veľkým i malým. Jej pedagogička Mgr. Viera Petrovčinová o tohtoročných aktivitách hovorí: "Predvianočná nálada sa v našej umeleckej škole Múza začala tak, ako sa patrí – rušno a veselo. Už v piatok 4. decembra sme zavítali do tunajšej nemocnice, kde naši hudobníci a tanečníci pripravili v spolupráci s riaditeľstvom NsP A. Leňa program pre deti svojich zamestnancov pod názvom „Zachráňme Mikuláša“. Hodinový program, maľovanie na tvár si vychutnali nielen deti, ale aj ich rodičia. Keďže sa Mikuláša podarilo vyliečiť, mohol rozdávať darčeky aj počas nasledujúcich dní."

2015 12 MUZA miku 1

Mrg. V. Petrovčinová ďalej pokračuje: "Sobotné popoludnie sa nieslo v typickej predvianočnej atmosfére. V priestoroch Centra voľného času Dúha totiž ženy z okresnej organizácie Únie žien Slovenska v Humennom pripravovali vianočné ozdoby a ikebany. K čaru Vianoc prispeli aj naši žiaci vianočnými koledami, jazzovými skladbami a veselými tancami. Ani nedeľa nebola oddychová. V detskej herni Guľôčka dostali priestor naši najmenší muzikanti a speváci v programe „Zahráme sa s Mikulášom“. Vo večerných hodinách sme sa presunuli do obchodného centra Avenue, kde bol pripravený program pre návštevníkov centra. Čakal tu na deti Mikuláš s anjelom a čertom. Kým deti súťažili a dostávali darčeky od Mikuláša, mikulášsky balíček v podobe hudobnej nádielky sme postupne rozbaľovali aj my. Pre „nakupujúce publikum“ zaznel spev a príjemné skladby, ktoré predniesli naši žiaci na klavíri, saxofóne a flaute. "

2015 12 MUZA miku 4

Koncertovanie v SZUŠ Múza však nekončí. Už 13. decembra 2015 je so svojím programom súčasťou koncertu Adventné Humenné 2015 pri Fontáne lásky, 16. decembra 2015 navštívia jej žiaci a učitelia Zariadenie pre seniorov v Radvani nad Laborcom a posledná adventná nedeľa pred Štedrým dňom - 20. december 2015 - bude patriť už tradičnému koncertu „Čas radosti veselosti“ a predajnej výstave  „Tradície“ v MsKS. Určite si naň nájdite čas a prídite sa naladiť na tohtoročné Vianoce.

2015 12 MUZA

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac

Nenechajme ich stáť bokom

17.06.2021 / Školy

Nenechajme ich stáť bokom

„Empatia“ – krátke slovo so silným významom. Vieme však ešte vôbec čo toto slovo znamená? Nezabudli sme na jeho význam...

Čítať viac

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

23.05.2021 / Školy

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

Milí naši dobrodinci, rodičia a priatelia školy, čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a...

Čítať viac

Očkovacie centrum je naďalej v plnej prevádzke

07.05.2021 / Život

Očkovacie centrum je naďalej v plnej prevádzke

Vakcinačné centrum v Humennom, nachádzajúce sa v priestoroch Obchodnej akadémie, zatiaľ zaočkovalo 12 030 osôb.

Čítať viac