Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Letný projekt plný inšpirácie zavŕšený štvrtým stretnutím

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 26. 08. 2015
  • Napísal: Lenka Mikitová
2015-08-inspirativni-humencania4-10

Dvojmesačný letný projekt s názvom Inšpiratívni Humenčania, ktorý pripravil Mládežnícky parlament FreeMar v spolupráci s portálom nasehumenne.sk, už pozná svojich šestnásť inšpiratívnych osobností. V záverečnom štvrtom vystúpení sa predstavili redaktorka Jana Veľasová, spoluzakladateľ KVH Beskydy Radoslav Turík, aktivistka Daniela Kapráľová a zootechnik riadiaci nadnárodnú IT firmu Jaroslav Kmeť. Príhovory hostí i fotky nájdete v článku. Spestrením podujatia bol koncert humenského dua v podaní Viera Petrovčinová a Martina Slebodníková.

Mládežnícky parlament FreeMar zorganizoval v spolupráci s portálom nasehumenne.sk letný projekt s názvom Inšpiratívni Humenčania. Počas dvoch mesiacov predstavilo svoj recept na šťastie i osobné životné príbehy šestnásť hostí z Humenného i okolia. Poslednú štvoricu uzatvorili redaktorka Jana Veľasová, spoluzakladateľ KVH Beskydy Radoslav Turík, aktivistka Daniela Kapráľová a zootechnik riadiaci nadnárodnú IT firmu Jaroslav Kmeť.

Prinášame krátky video zostrih príhovorov hostí

Štvrté predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov otvorilo hudobné vystúpenie v podaní Viery Petrovčinovej (varhany) a Martiny Slebodníkovej (spev), ktoré predstavili vlastnú tvorbu. Po ich vystúpení nasledovalo vystúpenie prvého hosťa, ktorým bola Jana Veľasová, redaktorka TV JOJ. Tá nám prezradila viac o svojej ceste do hlavného spravodajstva. Podľa nej je dôležité natrafiť, mať pri sebe tých správnych ľudí. Druhým hosťom bol učiteľ na humenskom gymnáziu a spoluzakladateľ KVH Beskydy, Radoslav Turík. Počas celého večera kládol dôraz na históriu a dobrovoľníctvo. Nezabudol poukázať na svoj vzťah k regiónu, ktorý je podľa neho bohatý na množstvo kultúrnych pamiatok.

Po krátkej hudobnej prestávke vystúpila kunsthistorička, muzeoedukologička, fotografka a v súčasnosti aj kurátorka kaštieľa v Snine, Daniela Kapráľová, ktorá odprezentovala zbierku svojich fotografií s umeleckým podtónom. Významná bola najmä zbierka fotografií pod názvom Zuzanka, ktorá sa predstavila na viacerých výstavách na Slovensku i v zahraničí. Posledným hosťom štvrtého cyklu Inšpiratívnych Humenčanov bol Jaroslav Kmeť, vyštudovaný zootechnik riadiaci nadnárodnú IT firmu na Slovensku. Tento podnikateľ podporuje myšlienku, že ten kto chce byť v živote úspešný, musí začať behať. Prečo je tomu tak, vysvetľuje vo videu, v ktorom nájdete viacero inšpiratívnych myšlienok do života.

"Všetky štyri inšpiratívne stretnutia hodnotíme pozitívne. Niekoľkým desiatkám Humenčanov sme pripravili krásnu alternatívu na letné večery, čo bolo aj naším cieľom. Projektom sme chceli ukázať, že nemusíte bývať v Bratislave, aby ste mali za sebou zaujímavý príbeh. Organizačne si myslím, že sme to zvládli super. Za pomoci portálu Naše Humenné a členov mládežníckeho parlamentu ako aj ďalších hostí a hudobníkov, grafičky, fotografa, či ďalšieho štábu sa nám podarilo združiť 16, na prvý pohľad jednoduchých no o to výnimočnejších ľudí. Nebolo to o celebritách, o celoslovensky známych osobnostiach. Bolo to o obyčajno-neobyčajných ľuďoch a o to tu išlo," prezradil jeden z organizátorov projektu.

Len pre pripomenutie dodávame, že hosťami prvého podujatia z cyklu Inšpiratívnych Humenčanov boli Ondrej Sukeľ, Silvia Knapíková, Mária Radváková a Daniel Kontuľ. Ich príhovory si môžete pozrieť v článku Prvé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov úspešne za nami.

Pozvanie na druhé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov prijali Igor Fejko, Jana Ďurašková, Jaroslav Varchola a Miroslav Jakubov. Ich príhovory si môžete pozrieť v článku Aj druhé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov malo úspech. Spestrením podujatia bolo vystúpenie humenskej kapely [nda:band].

Hosťami tretieho cyklu boli Ján Kerekeš, cestovateľ, ktorý precestoval 102 krajín, Katarína Medarová, aktivistka, obyčajný človek, Jaroslav Pčola, výkonný riaditeľ stavebnej firmy a šachista a Lukáš Jeňo, učiteľ a člen hudobnej kapely. Toto bola štvorica hostí, ktorá inšpirovala prvú augustovú stredu v Yese Humenčanov. Ich príhovory si môžete pozrieť v článku Ďalší inšpiratívni Humenčania so skvelým hudobným hosťom zaujali. Hudobným hosťom bola kapela Jeno’s Brothers.

2015-08-inspirativni-humencania4-11

2015-08-inspirativni-humencania4-10

V podobných projektoch plánujú organizátori pokračovať aj naďalej, preto sledujte portál nasehumenne.sk a dozviete sa viac. Už čoskoro.

* foto: Miroslava Masicová

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac

Nenechajme ich stáť bokom

17.06.2021 / Školy

Nenechajme ich stáť bokom

„Empatia“ – krátke slovo so silným významom. Vieme však ešte vôbec čo toto slovo znamená? Nezabudli sme na jeho význam...

Čítať viac

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

23.05.2021 / Školy

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

Milí naši dobrodinci, rodičia a priatelia školy, čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a...

Čítať viac