Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Vianočný koncert Via arto

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 01. 01. 2013
  • Napísal: Mgr.M. Rišková DiS.art
2013_1_viaarto7

20. decembra sa uskutočnil v MsKS v Humennom vianočný koncert Súkromnej základnej umeleckej školy Via arto (ďalej SZUŠ Via arto). Cez krátke video a zopár fotiek Vás pozývame zaspomínať si na túto udalosť.

Predstavenie otvorilo tanečné scénické Trio pod vedením p. uč. Z. Bačovej, ktoré bolo niekoľko krát ocenené 1. a 2. miestom na celoslovenských súťažiach v Bojniciach, Košiciach, Snine,... Po ňom divákov privítali najmenší žiaci veselým vianočným tancom, predstavili sa i nezbední námorníci a zaľúbené parádnice, ktoré pripravila p. uč. E. Kocúrová. Členovia detského divadelné súboru pod vedením p.uč. M. Riškovej zahrali krátke divadielko o roztápajúcom Snehuliakovi, ktorého víla Rozprávka premenila s pomocou sýkorky na krásne zrkadlo pre Snehulienku.
{youtube}m0GTBmeylg8{/youtube}
Počas koncertu zazneli príjemné gitarové koledy žiakov z triedy R. Seka, M. Belančata DiS.art  a Mgr.L.Jeňa. Starší žiaci R. Babjak, M. Minda, N. Valíková s citom predviedli  modernú skladbu Fragile od známeho interpreta Stinga spolu so svojimi učiteľmi. Známu skladbu  Biele Vianoce zahral na gitare J.Mocák, Kankán na zobc. flaute predviedla M. Jakubová. Novým speváckym objavom sa stala D. Hoppejová, kt. vyhrala v súťaži „Hľadáme talent“ a predviedla ho v piesni  Last Christmas so sprievodom kapely.
Hudbu opäť vystriedali s nadšením podané nádherné tance: Šapitó, Braces, Kolo, kolo,.. Medzi kvapkami dažďa, Dance meditation. Roztomilé kostýmy, nápadité rekvizity, nacvičené náročné choreografie, to všetko  tieto tance vystihovali a zanechali hlboký umelecký zážitok.
2013 1 viaarto2
Milým prekvapením a oživením bolo hud. číslo, v ktorom sa predstavil S. Štempák a T. Štempák (otec so synom), kt. energickou skladbou od skup. Journey zožali veľký úspech v hľadisku. Koledu Poďme bratia  a skladby od moderných interpretov ako S. Rollinsa a M. Carey majstrovsky zvládli žiaci na bicích nástrojoch Š. Jakuba,  P. Polanský , na saxofóne N. Bankov z tr. p. uč. M. Jeňa DiS.art, a na keyboarde D.Jevčák z tr. p.uč. Mgr. J Jeňa.V závere ako tradične už každý rok zaspievali všetci účinkujúci spoločnú pieseň Krásne sviatky so sprievodom členov kapely Jenoʼs brothers, ktorí sú  zároveň  učitelia v  SZUŠ Via arto.  Súčasťou koncertu bola aj výstava výtvarných prác a predaj Vianočných pohľadníc, ktoré zhotovili žiaci pod vedením uznávaného výtvarníka a učiteľa PaedDr. M. Horečného.
2013 1 viaarto4
Hodnotenie rodičov: Mgr. L.Mocáková:  „Pestrý program na vysokej úrovni, ktorý zanechal krásny umelecký zážitok. Mgr. J.Vasilcová: „Vianočný koncert sa podaril a patrí medzi najlepšie vystúpenia umeleckej školy Via arto“.
Keďže SZUŠ Via arto pôsobí len štvrtý rok (najmladšia zo ZUŠ-iek v He) teší sa vzrastajúcemu počtu žiakov a obľube v meste. Počas koncertu vystúpilo približne 80 účinkujúcich v 22 umeleckých číslach. Ďakujeme všetkým rodičom a priaznivcom za ich podporu a prajeme všetkým veľa  radosti a spokojnosti v Novom roku 2013.
2013 1 viaarto5
* autorka článku je zástupkyňou riaditeľa súkromnej hudobnej školy.
* foto: Marek Suvák.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac

Nenechajme ich stáť bokom

17.06.2021 / Školy

Nenechajme ich stáť bokom

„Empatia“ – krátke slovo so silným významom. Vieme však ešte vôbec čo toto slovo znamená? Nezabudli sme na jeho význam...

Čítať viac

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

23.05.2021 / Školy

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

Milí naši dobrodinci, rodičia a priatelia školy, čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a...

Čítať viac