Aj tento rok zavítal Don Bosco medzi nás

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 13. 02. 2015
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2015-02-don-bosco-show3

Saleziánska rodina spolu s mladými talentami z Humenného a okolia pripravila v nedeľu 8. februára už tradičnú Don Bosco show. Tento ročník bol významný, pretože išlo už o 200-sté výročie narodenia Jána Bosca, zakladateľa rehole saleziáni. V scénkach vystúpili animátori a animátorky, mladí nadšenci a deti, ktorí obohatili svojím hudobným, či zábavným programom preplnenú sálu v Mestskom kultúrnom stredisku.

Diváci mali možnosť vidieť viac ako 10 scénok, ktoré obsahovali rôzne tance, udalosti zo života Don Bosca, ale aj paródie na rozprávky či reklamy. Za svoje výkony boli herci od divákov patrične ocenený veľkým aplausom.

2015-02-don-bosco-show4

„Don Bosco show sa zúčastňujem pravidelne, pretože v nej aj sám vystupujem. Ale aj keby som nevystupoval, prišiel by som podporiť chalanov. Táto tradícia sa mi veľmi páči, má hlbokú myšlienku a pre mladých je to možnosť ukázať sa pred svojimi rodinami. Program bol aj tento rok pekne nacvičený a nesklamal,“ podelil sa o svoje pocity jeden z animátorov Dominik Šatník.

„Pre mňa je Don Bosco show rodinnou akciou, ktorej predchádza mnoho úsilia detí a ich animátorov. Ani tento rok tomu nebolo inak. Myslím, že všetci, ktorí sme účinkovali, sme si najviac cenili potlesk a podporu rodičov a známych. Nie všetko sa podarilo, nie všetko bolo dokonalé, ale bolo to o nás,“ zhodnotila program animátorka Monika Fecenková, ktorá moderovala program s Jurajom Karpielom.

„Don Bosco show sa zúčastňujem pravidelne každý rok a ani tentoraz svojím programom nesklamala. Veľmi ma pobavila napríklad aj nečakaná situácia, kedy mladá kočka na pódiu zabudla text a rozosmiala sa tak, že pobavila celé publikum. Taktiež by som chcela pozdvihnúť herecké výkony moderátorov celej show (Moniky a Juraja), ktoré boli až prekvapivo presvedčivé. Určite si tuto udalosť nenechám ujsť ani o rok,“ vyjadrila svoju spokojnosť diváčka Zuzana.

2015-02-don-bosco-show2

Celý program sa niesol v myšlienke „Príbeh pokračuje.“ A môžeme veriť, že o rok sa táto tradícia zopakuje.

* foto: Michal Parnica

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

28.07.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 31. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

22.07.2020 / Život

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

Stavenisko „cyklochodník pri Laborci" je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je...

Čítať viac

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

20.07.2020 / Život

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

Tábor v Jasenove má tradíciu už od roku 2011. Denný letný tábor organizuje Obecný úrad Jasenov v spolupráci občianskym združením...

Čítať viac

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

20.07.2020 / Život

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

V niektorých častiach mesta sa naskytne aj pohľad na kopu biologicky rozložiteľného odpadu pred bránami rodinných domov. Nie je dovolené vykladať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac