Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Komunálne voľby 2022: Marta Burdová, PaedDr., MBA - kandidátka na poslankyňu MsZ Humenné za obvod č. 2

  • Kategória: PR
  • Uverejnené 14. 10. 2022
  • Napísal: Admin
martina-burdova-obr-intro

Milí Humenčania, dovoľte aby som sa Vám predstavila, Volám sa Marta Burdová, žijem v našom prekrásnom meste Humenné. Som vydatá, mám dve úžasné deti, ktoré vyštudovali pedagogickú fakultu v Prešove a dnes sa živia ako učitelia. Dcéra vyučuje slovenský jazyk a syn vyučuje dejepis, obaja učia v Bratislave. Ja som v minulosti pôsobila ako lektorka inkluzívneho vzdelávania a jedno obdobie som školila finančnú gramotnosť. Teraz pracujem na dohodu pre Vysokú školu a školím a oponujem záverečné práce študentov.

Veľmi dlho som zvažovala či sa dať na politickú cestu a kandidovať do mestského zastupiteľstva, no napokon som sa rozhodla kandidovať preto, lebo mi nie-je ľahostajné že v našom meste zanikol folklórny súbor Kalina, ktorý mal svoje špecifiká. V histórii podľa samosprávy by nemal byť zabudnutý folklórny súbor Kalina, ktorý bol založený pri mestskom kultúrnom stredisku v roku 1976 z rozhodnutia rady mestského národného výboru, ktorý sa počas svojej existencie predstavil i na mnohých podujatiach v zahraničí. Založili ho pán a pani Lopatkoví. Pani Angela Lopatková bola vedúcou tanečnej zložky a jej manžel Peter Lopatka viedol spevácku zložku. Treťou zložkou bola cimbalová hudba, ktorú viedol najskôr Ján Fedák a po ňom Ján Budi. Súčasťou súboru bol detský folklórny súbor Kalinka, ktorý pripravoval menšie deti na neskoršie pôsobenie v súbore.

 Image01

Od roku 1987 súbor existoval pod vedením Emílie Čerhitovej, ktorá viedla tanečnú zložku s Martou Ondarkovou. Ivan Mihalič mal na starosti a viedol spevácku zložku a Jaroslav Michálek zase hudobnú zložku. Ľudový tanec je spojený s človekom od začiatku dejín, pretože človek vždy vyjadroval svoje pocity v piesni a tanci. V priebehu rokov sa tento folklórny súbor vytratil zo scény. Som presvedčená, že naše mesto má skvelé predpoklady na kultúrno-spoločenské vyžitie, len v tejto oblasti chýba dobrý plán, stratégia a koncept rozvoja. A preto v mojom záujme je v oblasti kultúry obnoviť a vrátiť na scénu tanečnú, spevácku a hudobnú zložku. Budem sa snažiť dať šancu našim deťom, ktoré majú o tanec, spev a hudbu záujem.

Rozhovor s kandidátkou aj s obrazovým podmazom...

Ďalšou mojou prioritou v meste je presadzovať záujmy obyvateľstva aj v oblastí ekológie a to budem podporovať pravidelné čistenie rieky Laborec a jeho okolia, chcem v meste umiestniť viac odpadkových košov s odpadovými vreckami pre domácich miláčikov a hlavne viesť pravidelné kosenie a čistenie chodníkov od prerastajúcej trávy v celom našom meste.

psik

V oblasti bezpečnosti chcem presadzovať zvýšenie bezpečnosti v Humennom a budem sa snažiť o vybudovanie siete kamerových systémov, najmä na všetkých mestských parkoviskách, obytných zónach, detských a multifunkčných ihriskách a o inštaláciu nového osvetlenia v tmavých a doteraz neosvetlených miestach pri bytovkách a rodinných domoch v celom našom meste.

 Image02

 Je mi veľkou cťou, byť členkou tímu skvelých ľudí, ktorí spolu podporujeme kandidáta na primátora Humenného, úžasného, skvelého človeka s ľudským prístupom Slavomíra Nováka. Ja sa v týchto komunálnych voľbách uchádzam o Váš hlas pod číslom 8. v druhom volebnom obvode.

Image03
„neuspieť nie je dobré, ale nepokúsiť sa o úspech je ešte horšie“

 Rozhovor s kandidátkou si môžete vypočuť aj vo svojej podcastovej aplikácií. Prinášame samotné odkazy:
* Google podcasty - https://lnk.sk/lqx0
* Apple podcasty - https://lnk.sk/mgps
* Spotify - https://lnk.sk/oyd6
* Anchor - https://lnk.sk/xiry

 

Objednávateľ: PaedDr. Marta Burdová, MBA, Košická 33, 066 01 Humenné.
Dodávateľ: Naše Humenné, s.r.o., Čsl. Armády 31, Humenné, IČO: 47 019 638.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Advent 2022

01.12.2022 / Život

Advent 2022

Od štvrtka 1. decembra sme spolupráci s internetovým Rádiom Paráda pripravili skvelú súťaž pod názvom "Vianočný...

Čítať viac

Livestream: Trail Hubková

04.09.2022 / Šport

Livestream: Trail Hubková

Priamy prenos z humenského námestia. 

Čítať viac

Lackomoni - August 2022

07.08.2022 / Život

Lackomoni - August 2022

Po dvoch turnusoch letného denného tábora tu máme ďalšie zaujímavé aktivity. Chceme nimi deťom ponúknuť zmysluplne aj originálne strávenie letných...

Čítať viac

Lackomoni - Denný tábor 2022

23.06.2022 / Život

Lackomoni - Denný tábor 2022

Ponuka denného tábora, cez ktorú môžu Vaše deti zmysluplne aj originálne stráviť časť letných prázdnin a rodičom pomôže vykryť...

Čítať viac

Live stream: "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665"

13.05.2022 / Život

Live stream: "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665"

Live stream z humenského námestie, kde sa od 9:30 hod. oficiálne začína "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665". Čakajú na Vás zábery...

Čítať viac