Peter Minda: Postarám sa, aby šport v našom meste prekvital

  • Kategória: PR
  • Uverejnené 07. 11. 2018
  • Napísal: admin
peter-minda-foto-12

Za poslanca do MsZ v Humennom vo volebnom okrsku č. 1 kandiduje pod číslom 38 aj Peter Minda. Viacerí z vás si pod jeho volebným číslom okamžite spomenú na Pavla Demitra, ktorý roky reprezentoval Slovensko. Podobne ako on, aj Peter Minda je milovníkom športu a práve za šport a nové športové aktivity chce v Humennom bojovať.

"Zasadím sa o nové športy a športové aktivity." Ako poslanec MsZ budem tiež pomáhať občianskym združeniam, ktoré v iných mestách výrazne pomáhajú pri vzniku napr. pumptrackov, ale trebárs aj betónových skejtparkov.

Športová verejnosť, združenia a športové kluby sú tu na to, aby sa s nimi diskutovalo. Nevidím dôvod, prečo by sa aj Humenné nemohlo inšpirovať pozitívnymi príkladmi z iných miest. Za jeden takýto pozitívny príklad uvádzam mestskú časť Brna, ktorú som prednedávnom navštívil, viac v príspevku:

peter-minda-foto-12

Krátko po výlete z Brna som zhodnotil, že toto mesto je známe okrem pekného starého mesta a dobrého pohostinstva aj svojou podporou športu. V areáli "Sportovní areál Komec" sa totiž nachádza viacero športových aktivít, ktoré má vrátili do detských čias. Zaujala ma veľká bmx dráha, betónový skejt park, korčuliarska dráha a fotbalgolf, s ktorým som sa stretol po prvýkrát. Na svoje by si však prišli aj nadšenci klasických športov ako je futbal, basketbal alebo street workout. (Viac o areáli si môžete prečítať priamo na ich webstránke.)

Som presvedčený, že aj Humenné sa môže stať mestom s väčšími možnosťami v oblasti športu, kde by deti i mládež mohli tráviť čas. Sám som športovo založený, a tak som v máji tohto roku podnikol iniciatívu za záchranu volejbalového ihriska.

peter-minda-foto06

Peter Minda je občan, ktorému na športe v meste naozaj záleží. Po tom, čo sa radnica rozhodla nahradiť volejbalové ihrisko oproti pivárni Plzeňka odstavnými plochami, spustil iniciatívu ZA ZÁCHRANU IHRISKA. Iniciatíva bola úspešná a podivný zámer radnice bol zastavený. Na obrázku balíček informácií občanom o zámere mesta.

Do budúcna chcem, aby v našom meste Humenné mali ľudia podobné možnosti ako napríklad v Brne, a preto rád podporím nové športy i športové aktivity, ako napríklad:
 - Footgolf
 - Arrowgame
 - Paddleboard
 - Bikrosové a BMX dráhy
 - Multifunkčné ihriská
 - Outdoor lezecká stena
 - Pumptrecková dráha
 - Opičie laná v Lesopark Hubková

 peter-minda-foto02
Betónový skatepark (plaza): Aj napriek vyššej cene ako u iných typov skateparkov, je dostupný aj v okolitých mestách Humenného. Slúži predovšetkým skateboardistom, jazdcom BMX, kolobežkárom, in-line korčuliarom, prípadne aj cyklistom s horským bicyklom. Môže byť aj zastrešený.

 peter-minda-foto03
Spomínané antukové ihrisko oproti pivárni Plzenka, kde sa ešte pri fungovaní volejbalu v Humennom hrala amatérska liga.

peter-minda-foto05
Futbalgolf je kombinácia futbalu, golfu a minigolfu. Je to súťaživá a predovšetkým návyková hra, ktorá v sebe miesi vášeň a sílu futbalu s eleganciou a tradíciou golfu. Futbalgolf je pre ľudí všetkých vekových kategórií a športových úrovni, pre mužov a ženy, pre mladých a starých. Hraje sa na 18 jamiek (dráh). Každú jamku zasahujeme vykopnutím lopty z určeného miesta (odkopisko) a snažíme sa ho dopraviť na čo najmenej kopov (dotykov) do jamky. Cestou Vás čaká rada rôznych prekážok a nerovnosti terénov. Golf môže hrať jednotlivec, ale aj početná skupina spoluhráčov.

 peter-minda-foto08
Pumtrack: Presne tvarované vlny a klopené zatáčky umožňujúce pri správnych pohyboch tela jazdu na bicykli bez šliapania. Jedná sa o veľmi zábavnú aktivitu, vhodnú pre skateboard, longboard, inline korčule, kolobežky a odrážadla.

 peter-minda-foto07
Aroowgames: Jedná sa o veľmi populárnu zahraničnú hru, podobnú paintballu, pri ktorej musíte myslieť. Hraje sa v týmoch na uzatvrenom priestore, aj v exteriéry.

Ak sa vám páči moja vízia pre Humenné, budem rád, ak mi v sobotu 10. novembra dáte svoj hlas. Kandidujem pod číslom 38.

Zdroj: športový areál Komec, Nitra24 (Nitra bude mať nové športovisko Hidepark za pomoci výstavby dobrovoľníkov), Arrowgames.cz, Brno. Peter Minda - pomôžmemestu

Objednávateľ: Peter Minda, Gaštanová 136, 066 01  Humenné
Dodávateľ: Naše Humenné, s.r.o., Čsl. armády 1722/31, 066 01 Humenné, IČO: 47019638

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Vkladajte pozitívne myšlienky ako semená do úrodnej pôdy svojho ducha a dočkáte sa veľkolepej úrody.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

17.01.2019 / Šport

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

Už 19. januára sa v Michalovciach stretnú najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy. V poradí...

Čítať viac

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

16.01.2019 / Život

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

Technické služby mesta Humenné v poslednom čase zaznamenali zvýšený počet sťažností. Dôvodom je vraj nedostatočne odhrnutý sneh na chodníkoch na...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

15.01.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

Zdá sa, že vedenie FK Humenné nechce nechať nič na náhodu! Do nasledujúcej časti sezóny III. TIPOS ligy východ vstúpi...

Čítať viac

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

14.01.2019 / Život

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

Január každého roka sa nezaobíde bez bilancovania. Štatistika počtu obyvateľov či narodených a zomrelých prináša vždy zaujímavé čísla.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

14.01.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 3. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac