Peter Minda: Postarám sa, aby šport v našom meste prekvital

  • Kategória: PR
  • Uverejnené 07. 11. 2018
  • Napísal: admin
peter-minda-foto-12

Za poslanca do MsZ v Humennom vo volebnom okrsku č. 1 kandiduje pod číslom 38 aj Peter Minda. Viacerí z vás si pod jeho volebným číslom okamžite spomenú na Pavla Demitra, ktorý roky reprezentoval Slovensko. Podobne ako on, aj Peter Minda je milovníkom športu a práve za šport a nové športové aktivity chce v Humennom bojovať.

"Zasadím sa o nové športy a športové aktivity." Ako poslanec MsZ budem tiež pomáhať občianskym združeniam, ktoré v iných mestách výrazne pomáhajú pri vzniku napr. pumptrackov, ale trebárs aj betónových skejtparkov.

Športová verejnosť, združenia a športové kluby sú tu na to, aby sa s nimi diskutovalo. Nevidím dôvod, prečo by sa aj Humenné nemohlo inšpirovať pozitívnymi príkladmi z iných miest. Za jeden takýto pozitívny príklad uvádzam mestskú časť Brna, ktorú som prednedávnom navštívil, viac v príspevku:

peter-minda-foto-12

Krátko po výlete z Brna som zhodnotil, že toto mesto je známe okrem pekného starého mesta a dobrého pohostinstva aj svojou podporou športu. V areáli "Sportovní areál Komec" sa totiž nachádza viacero športových aktivít, ktoré má vrátili do detských čias. Zaujala ma veľká bmx dráha, betónový skejt park, korčuliarska dráha a fotbalgolf, s ktorým som sa stretol po prvýkrát. Na svoje by si však prišli aj nadšenci klasických športov ako je futbal, basketbal alebo street workout. (Viac o areáli si môžete prečítať priamo na ich webstránke.)

Som presvedčený, že aj Humenné sa môže stať mestom s väčšími možnosťami v oblasti športu, kde by deti i mládež mohli tráviť čas. Sám som športovo založený, a tak som v máji tohto roku podnikol iniciatívu za záchranu volejbalového ihriska.

peter-minda-foto06

Peter Minda je občan, ktorému na športe v meste naozaj záleží. Po tom, čo sa radnica rozhodla nahradiť volejbalové ihrisko oproti pivárni Plzeňka odstavnými plochami, spustil iniciatívu ZA ZÁCHRANU IHRISKA. Iniciatíva bola úspešná a podivný zámer radnice bol zastavený. Na obrázku balíček informácií občanom o zámere mesta.

Do budúcna chcem, aby v našom meste Humenné mali ľudia podobné možnosti ako napríklad v Brne, a preto rád podporím nové športy i športové aktivity, ako napríklad:
 - Footgolf
 - Arrowgame
 - Paddleboard
 - Bikrosové a BMX dráhy
 - Multifunkčné ihriská
 - Outdoor lezecká stena
 - Pumptrecková dráha
 - Opičie laná v Lesopark Hubková

 peter-minda-foto02
Betónový skatepark (plaza): Aj napriek vyššej cene ako u iných typov skateparkov, je dostupný aj v okolitých mestách Humenného. Slúži predovšetkým skateboardistom, jazdcom BMX, kolobežkárom, in-line korčuliarom, prípadne aj cyklistom s horským bicyklom. Môže byť aj zastrešený.

 peter-minda-foto03
Spomínané antukové ihrisko oproti pivárni Plzenka, kde sa ešte pri fungovaní volejbalu v Humennom hrala amatérska liga.

peter-minda-foto05
Futbalgolf je kombinácia futbalu, golfu a minigolfu. Je to súťaživá a predovšetkým návyková hra, ktorá v sebe miesi vášeň a sílu futbalu s eleganciou a tradíciou golfu. Futbalgolf je pre ľudí všetkých vekových kategórií a športových úrovni, pre mužov a ženy, pre mladých a starých. Hraje sa na 18 jamiek (dráh). Každú jamku zasahujeme vykopnutím lopty z určeného miesta (odkopisko) a snažíme sa ho dopraviť na čo najmenej kopov (dotykov) do jamky. Cestou Vás čaká rada rôznych prekážok a nerovnosti terénov. Golf môže hrať jednotlivec, ale aj početná skupina spoluhráčov.

 peter-minda-foto08
Pumtrack: Presne tvarované vlny a klopené zatáčky umožňujúce pri správnych pohyboch tela jazdu na bicykli bez šliapania. Jedná sa o veľmi zábavnú aktivitu, vhodnú pre skateboard, longboard, inline korčule, kolobežky a odrážadla.

 peter-minda-foto07
Aroowgames: Jedná sa o veľmi populárnu zahraničnú hru, podobnú paintballu, pri ktorej musíte myslieť. Hraje sa v týmoch na uzatvrenom priestore, aj v exteriéry.

Ak sa vám páči moja vízia pre Humenné, budem rád, ak mi v sobotu 10. novembra dáte svoj hlas. Kandidujem pod číslom 38.

Zdroj: športový areál Komec, Nitra24 (Nitra bude mať nové športovisko Hidepark za pomoci výstavby dobrovoľníkov), Arrowgames.cz, Brno. Peter Minda - pomôžmemestu

Objednávateľ: Peter Minda, Gaštanová 136, 066 01  Humenné
Dodávateľ: Naše Humenné, s.r.o., Čsl. armády 1722/31, 066 01 Humenné, IČO: 47019638

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Keď Ti život predkladá dôvody na plač, ukáž mu, že máš tisíc a jeden dôvod na smiech.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac